'Lattelecom' Rīgas maratonā tiks noteikti 2017. gada Latvijas čempioni maratonā
Foto: DELFI

2017. gadā "Lattelecom" Rīgas maratona ietvaros norisināsies Latvijas čempionāts maratonā, kas pirmo reizi čempionāta vēsturē notiks Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) "Bronze Label" kvalitātes zīmē, informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Lattelecom" Rīgas maratons jau sesto gadu pēc kārtas izpildījis nepieciešamās prasības, lai saņemtu prestižo apbalvojumu, kas 2016. gadā tika piešķirts vien 55 labākajiem maratoniem pasaulē.

"Lattelecom" Rīgas maratons "Bronze Label" ieguvis katru gadu kopš nepieciešamo standartu izpildes 2011. gadā, 2012. gadā kļūstot par pirmo maratonu Ziemeļeiropā ar IAAF kvalitātes zīmi. Sešu gadu laikā tikai Kopenhāgenas pusmaratons ir spējis izpildīt augstās standartu prasības, "Lattelecom" Rīgas maratonam joprojām saglabājot savas pozīcijas kā vienīgajam maratonam reģionā ar prestižo kvalitātes zīmi.

Pateicoties IAAF "Bronze Label" kvalitātes zīmei, Rīgas maratons rosina ārvalstu skrējēju interesi par Rīgu, gan paplašinot "Lattelecom" Rīgas maratonā pārstāvēto valstu ģeogrāfiju, gan pulcējot arvien augstākas raudzes maratonistus. 2016. gadā "Lattelecom" Rīgas maratons pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu, no kuriem vairāk kā 3000 bija ārvalstnieku no 65 pasaules valstīm.

Pirmais Latvijas čempionāts maratonā norisinājās 1927. gada augustā Rīgā, un 2017. gada "Lattelecom" Rīgas maratons iezīmēs 90. gadadienu kopš pirmā medaļu komplekta sadalījuma. Pēdējos deviņus gadus Latvijas čempionāts maratonā norisinājās Valmieras maratona ietvaros. 2017. gadā par Latvijas čempiona titulu un līdz šim lielāko balvu fondu čempionāta pastāvēšanas vēsturē Latvijas spēcīgākie maratonisti cīnīsies Rīgas ielās. Kopumā starp Latvijas skrējējiem tiks sadalīti 19 000 eiro, ja tiks sasniegti augstvērtīgi rezultāti. Līdz šim labākos rezultātus Latvijas čempionātā maratonā uzrādījuši Aigars Fadejevs (2008. gadā viņa laiks bija divas stundas un 19:57 minūtes) un Elizabete Bradu (divas stundas, 39:20 minūtes 1984. gadā).

Reģistrēties dalībai "Lattelecom" Rīgas maratonā ir iespējams līdz pat 2017. gada 12. maijam, piesakoties oficiālajā mājas lapā www.lattelecomrigasmaratons.lv. Pieteikties visizdevīgāk ir līdz šī gada 31. decembrim, kad dalības maksa tradicionāli ir viszemākā. Kopš reģistrācijas atklāšanas septembrī, startiem 2017. gada 13. un 14. maijā reģistrējušies jau 1200 skrējēju no 32 pasaules valstīm.

Tags

Rimi Rīgas maratons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form