Latvijas čempionāta otrajā dienā augstvērtīgāko rezultātu uzrāda Ārents
Foto: F64

Latvijas 100. vieglatlētikas čempionāta otrajā dienā, svētdien, Jelgavā augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Mareks Ārents kārtslēkšanas sacensībās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ārents sacensības sāka ar 5,30 metru augstumu, ko ar pirmo piegājienu pārvarēja. Tāpat viņš uzreiz pārlēca 5,55 metru augstumā novietoto latiņu, par četriem centimetriem labojot savu sezonas labāko rezultātu.

Turpinājumā viņš latiņu pacēla 5,65 metrus virs zemes, taču neviens no turpmākajiem trim mēģinājumiem nebija sekmīgs.

Pēc Pasaules Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") punktu tabulas Ārents ieguva 1143 punktus, kas bija dienas labākais rezultāts. Sestdien par četriem punktiem augstvērtīgāku rezultātu sasniedza šķēpmetēja Anete Kociņa.

Dienas otrs labākais rezultāts bija 800 metru skrējienā sievietēm, kur pārliecinošu uzvaru svinēja Līga Velvere – viņas rezultāts bija divas minūtes un 3,95 sekundes, kas deva 1093 punktus. Vīriešiem ar rezultātu viena minūte un 51,29 sekundes uzvarēja Austris Karpinskis.

Par punktu mazāk nopelnīja Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā sievietēm, kur viņa uzvarēja ar 13,75 metru tālu lēcienu, par 16 centimetriem pārspējot Darju Sopovu. Vīriešiem trīssoļlēkšanā uzvarēja Elvijs Misāns, kurš savā labākajā mēģinājumā lēca 15,39 metru tālumā.

Sievietēm 200 metros uzvarēja Gunta Vaičule, kuras rezultāts bija 23,97 sekundes. Savainojuma dēļ Latvijas čempionātā nestartēja otra vadošā pašmāju sprintere Sindija Bukša. Starp vīriešiem 200 metros nepārspēts bija Aleksandrs Kucs, kurš finišēja 21,47 sekundēs.

400 metru barjerskrējienā uzvarēja Maksims Sinčukovs, kurš finišēja pēc 51,19 sekundēm. Starp sievietēm šajā distancē ar finiša laiku viena minūte un 2,63 sekundes uzvarēja Kitija Zaula.

Diska mešanā ar 49,26 metru tālu metienu starp vīriešiem uzvarēja Arnis Žviriņš, bet sieviešu konkurencē 48,95 metru atzīmi sasniedza Dace Šteinerte, kura piekāpās divām lietuvietēm. Starp sievietēm septiņcīņā ar 5215 punktiem uzvarēja Krista Sprūde, bet starp vīriešiem desmitcīņā 5947 punkti un pirmā vieta bija Paulam Bertramam Klucim.

Kārtslēkšanā starp sievietēm pirmo vietu ar 3,30 metriem guva Ilze Bortaščenoka. Augstlēkšanā pirmie ar pārvarētiem 1,77 metriem bija Lāsma Zemīte sieviešu konkurencē un ar 2,01 metru Edvarts Eglītis vīriešu konkurencē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Starp vīriešiem 5000 metru skrējienā uzvarēja Uģis Jocis, kura rezultāts bija 14 minūtes un 24,17 sekundes, bet sievietēm šajā pašā distancē ar finiša laiku 16 minūtes un 45,96 sekundes uzvarēja Agate Caune. 10 000 metru soļošanā pirmais finiša līniju šķērsoja Ruslans Smolonskis (42:00.57) un Modra Ignate (48:58.38), kura laboja personīgo rekordu.

Čempionāts noslēdzās ar 4x400 metru stafetēm. Starp sievietēm uzvarētājas Alise Šterna, Amina Askarova, Amanda Radava un Mērija Megija Zabe finišēja četrās minūtēs un 8,68 sekundēs, bet starp vīriešiem Valērijs Valinščikovs, Austris Karpinskis, Artjoms Kalnpurs un Edgars Pavārs četrus stadiona apļus skrēja trīs minūtēs un 21,33 sekundēs.

Olimpisko spēļu atlases periods noslēdzas 29. jūnijā, līdz ar to sportistiem bija iespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvu un nopelnīt tik svarīgos punktus atlases rangā.

Tāpat jauniešiem un junioriem bija iespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvus šovasar gaidāmajiem pasākumiem – Eiropas U-18, U-20 un U-23 čempionātam, kā arī pasaules U-20 čempionātam.

100. čempionātam par godu sacensību uzvarētāji katrā individuālajā disciplīnā tika apbalvoti ar 100 eiro naudas balvu, ja uzrādītais rezultāts pēc "World Athletics" punktu tabulām bija līdzvērtīgs vai augstāks par 1000 punktiem.

Savukārt par Latvijas rekorda labošanu tika piešķirta 1000 eiro naudas balva.

Sestdien čempionāta pirmajā dienā augstvērtīgākos rezultātus uzrādīja šķēpmetēji Anete Kociņa un Gatis Čakšs.

Tags

Rūta Kate Lasmane Sindija Bukša Elvijs Misāns Mareks Ārents Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form