Latvijas vieglatlēti pēc Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensību pirmās dienas atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā piektdien ieņem trešo vietu.

Latvijai ir 133 punkti, kamēr Lietuvai, kas ieņem otro vietu, ir 149 punkti, bet Igaunija ar 160 punktiem atrodas līderpozīcijās.

Vīriešu disciplīnās Latvija ar 68 punktiem pirmajā dienā bija vājākā, par diviem punktiem atpaliekot no Igaunijas, bet par 15 punktiem no Lietuvas.

Sieviešu disciplīnās ar 90 punktiem vadībā ir Igaunija, otrajā vietā ar 66 punktiem ir Lietuva, bet par vienu punktu mazāk ir Latvijai.

Individuāli augstvērtīgāko rezultātu sasniedza Gunta Vaičule, kura uzvarēja 400 metrus sprintā, finišējot 52,03 sekundēs. Tas Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (WA) disciplīnas salīdzinošajās tabulās novērtēts ar 1125 punktiem.

Otro vietu 400 metru skrējienā izcīnīja Asnāte Kalniņa, kuras finiša laiks 54,94 sekundes tika novērtēts ar 1015 punktiem, bet trešā bija Igaunijas sportiste Anete Pets.

Lietuvas sprinteres Akvile Andrjukaitīte, Lukrēcija Sabaitīte, Aiste Unskinaite un Eva Misiūnaite, kuras bija ātrākās 4x100 metru stafetes skrējienā, finišēja 44,99 sekundēs, kas atbilsts 1094 punktiem.

4x100 metru stafetē sievietēm otro vietu ieņēma Igaunijas sportistes, bet trešās, atpaliekot no uzvarētājām gandrīz divas sekundes, bija Latvijas sportistes.

Savukārt vīriešu konkurencē 4x100 metru stafetes sacensībās Igaunijas sprinteri ar finiša laiku 39,88 sekundes bija ātrākie. Otro vietu ieņēma Lietuvas sportisti, bet Latvijas vienība (Rinalds Valts Zariņš, Roberts Jānis Zālītis, Oskars Grava, Valērijs Valinščikovs) finišēja trešie.

Dienas pirmajās sacensībās, kas bija vesera mešana, gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē labākos rezultātus sasniedza igauņi. Latvijas sportiste Anna Gulbe ar 48,96 metrus tālu metienu ieņēma trešo vietu, bet vienu pozīciju zemāk bija Elva Vestarta (44,95 metri). Vīriešu konkurencē trešo vietu izcīnīja Latvijas pārstāvis Igors Sokolovs (60,16 metri).

110 metru barjerskrējienā Kārlis Sondors bija trešais, finišējot 15,09 sekundēs. Viņam sekoja Jānis Bērziņš, atpaliekot vien 0,19 sekundes.

Arī sieviešu konkurencē 100 metru barjerskrējienā Latvija ieņēma trešo vietu, bronzu izcīnot Kristai Sprūdei (14,14 sekundes), bet piektā bija Daniela Lasmane (14,33 sekundes).

Kārtslēkšanā ar rezultātu 3,95 metri triumfēja igauniete Mija Tilmana, bet otro vietu izcīnīja Ildze Bortaščenoka, kura no uzvarētājas rezultātam piekāpās tikai 20 centimetrus.

Lodes grūšanā labāko rezultātu sasniedza Gulbe, kurai izdevās sasniegt 15,31 metra atzīmi. Vīriešu konkurencē Latvija šajā disciplīnā tika pie bronzas godalgas, ko izcīnīja Ralfs Eduards Gauja (16,42 metri).

Arī tāllēkšanā Latvija tika pie augstākā kaluma godalgas, kuru ar 7,45 metrus tālu lēcienu izcīnīja Jānis Leitis. Sieviešu konkurencē Māra Grīva ar 5,97 metrus tālu lēcienu ieņēma trešo vietu.

3000 metrus kavēkļu skrējienā pirmās divas vietas izcīnīja Latvijas skrējēji Edgars Šumskis un Artūrs Lapiņš, finišējot attiecīgi deviņās minūtēs un 11,49 sekundēs un deviņās minūtēs un 16,07 sekundēs.

Sieviešu konkurencē šajā disciplīnā pirmās divas vietas ieņēma Igaunijas sportistes, bet latvietēm Albertīnai Rudņevai un Mērijai Megijai Zabei nācās samierināties ar piekto un sesto vietu.

Augstlēkšanā labākos rezultātus sasniedza lietuvieši, bet Latvijas sportisti Edvarts Eglītis un Valters Jansons ierindojās piektajā un sestajā pozīcijā, pārlecot attiecīgi 2,05 un 2,01 metrus.

Šķēpmešanā Patriks Gailums ar 78,50 metrus tālu metienu izcīnīja uzvaru, ciņa rezultātam atbilstot 1080 WA punktiem. Pie sudraba godalgas tika Rolands Štrobinders, kurš raidīja šķēpu 75,42 metru tālumā.

Sieviešu konkurencē, nestartējot labākajām Latvijas šķēpmetējām, Laine Donāne ieņēma trešo vietu (46,87 metri), bet Krista Sprūde (35,17 metri) ierindojās sestajā pozīcijā.

400 metru skrējienā vīriešiem ātrākais bija Lietuvas sportists Tomass Keršulis (47,30 sekundes), kuram sekoja Artūrs Pastors, zaudējot uzvarētājam vien 0,48 sekundes.

1500 metrus skrējienā triumfēja lietuvieši, kamēr sieviešu konkurencē Evelīnai Kristai Sitnikai (4:28,80) izdevās izcīnīt otro vietu, bet vīriešu konkurencē Ņikita Bogdanovs finišēja (3:56,55) ceturtais.

Tikmēr 100 metru sprintā sieviešu nepārspējamas bija Igaunijas sprinteres. Sindija Bukša (12,10 sekundes) ieņēma piekto vietu, kamēr sestā bija Līga Vecbērza (12,15 sekundes).

Vīriešu konkurencē 100 metru sprintā ar finiša laiku 10,37 sekundes (1082 punkti) bija lietuvietis Gedimins Truskausks, kamēr Latvijas sportists Roberts Jānis Zālītis sasniedza finišu 10,59 sekundēs un ieņēma ceturto vietu, bet Rinalds Valts Zariņš ieņēma sesto vietu (10,79 sekundes).

Vairāki sportisti šīs sacensības izmanto, lai parādītu savu labāko sniegumu pirms došanās uz Eiropas čempionātu Minhenē, kas norisināsies no 15. līdz 21. augustam.

Pērn komandu ieskaitē Latvijas vieglatlēti izcīnīja 257 punktus, ieņemot otro vietu, Igaunijai, izcīnot uzvaru, bija 295 punkti, bet Lietuva ierindojās trešajā vietā ar 250 punktiem.