Latvijas paralimpiskā lodes grūdēja Taiga Kantāne otrdien izcīnījusi piekto vietu Velsā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Startējot F37 medicīnas grupā, Kantāne labākajā mēģinājumā sasniedza 9,07 metrus, turklāt visi pieci viņas ieskaitītie metieni bija vismaz deviņus metrus tāli.

Sacensībās piedalījās arī vēl viena Latvijas sportiste Liene Gruzīte, kura ar 7,06 metrus tālu raidījumu palika noslēdzošajā septītajā vietā.

Par Eiropas čempioni ar 11,01 metru tālu raidījumu, kas bija jauns Eiropas rekords, kļuva čehiete Eva Berna.

Eiropas čempionātā vieglatlētikā sportistiem ar invaliditāti, kas Svonsi notiks līdz sestdienai, Latviju pārstāvēs astoņi dalībnieki.

Pērn pasaules čempionātā Latvijas sportisti tika pie pilna medaļu komplekta - zeltu lodes grūšanā izcīnīja Aigars Apinis, kuram bija arī bronza diska mešanā, bet pie sudraba šķ