Latvijas skrējēju kvartets – Iļja Petrušenko, Austris Karpinskis, Valērijs Valinščikovs un Maksims Sinčukovs – sestdien laboja Latvijas U-20 rekordu 4x400 metru stafetē, taču ar to bija par maz, lai iekļūtu Polijā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) finālā junioriem (U-20).

Latvijas skrējēji distanci veica trīs minūtēs un 10,85 sekundēs, kas viņiem deva 12. vietu 14 komandu konkurencē.

Iepriekšējais Latvijas junioru rekords bija trīs minūtes un 14,48 sekundes, ko šis kvartets arī uzstādīja šosezon.

Savā priekšskrējienā Latvijas skrējēji palika piektie, bet lai tiktu tālāk vajadzēja būt starp trīs ātrākajiem kvartetiem, vai uzrādīt nākamos divus labākos rezultātus. Krietni ātrāks bija otrs priekšskrējiens, tāpēc Latvijas puišiem, lai tiktu finālā, vajadzēja skriet vismaz trīs minūtēs un 8,91 sekundē.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijas soļotājs Artūrs Makars ieņēma 20. vietu 10 000 metru soļošanas distancē.

Latvijas sportists finišēja pēc 42 minūtēm 33,35 sekundēm, no sava personiskā rekorda atpaliekot par 45,75 sekundēm.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Kalums Vilkinsons no Lielbritānijas, kurš finišēja pēc 40 minūtēm un 41,62 sekundēs, kas ir šīs sezonas labākais rezultāts pasaulē U-20 vecuma grupā.

Makars uzvarētājam zaudēja minūti un 51,73 sekundes.

Vilkinsons par sacensību līderi kļuva pēc 3000 veiktiem metriem un vadību nosargāja līdz finišam.

Sudraba medaļu izcīnīja Džonatans Amoress no Ekvadoras, kurš uzvarētājam zaudēja 1,71 sekundi, bet trešais palika Salihs Korkmazs no Turcijas, kurš atpalika vēl par divām sekundēm.

Sacensības sāka 40 soļotāji, taču viens finišu nesasniedza.

Savukārt piektdien U-20 čempionātā Latvijas šķēpmetējs Patriks Gailums ar jaunu personisko rekordu kvalificējās finālsacensībām, kuras notiks sestdien vakarā.

Gailums pirmajā metienā šķēpu raidīja līdz 74,02 metru atzīmei. Personisko rekordu sportists pārspēja par 2,54 metriem.

Bija paredzēts, ka pasaules čempionātā startēs arī šķēpmetējs Jāzeps Groza, taču viņš traumas dēļ uz sacensībām nedevās.

Tāpat personiskos rekordus uzstādīja Maksims Sinčukovs un Sindija Bukša, kas gan viņiem nepalīdzēja iekļūt finālos attiecīgi 400 metru barjerskrējienā un 200 metru sprintā.

Jau ziņots, ka Latvijas šķēpmetējas Laine Donāne un Agnese Vilcāne otrdien nespēja iekļūt finālsacensībās.

Pasaules čempionāts U-20 vecuma sportistiem Bidgoščā noslēgsies svētdien.