Latvijas vieglatlēti 2012. gada Eiropas čempionātā Helsinkos kopvērtējumā izcīnīja 18. vietu 50 valstu konkurencē, informē Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Septiņi Latvijas sportisti – Laura Ikauniece, Aiga Grabuste, Ineta Radeviča, Sinta Ozoliņa-Kovala, Poļina Jeļizarova, Dmitrijs Jurkevičs un Madara Palameika - finišēja labāko astoņniekā.

Punktus piešķir par katru vietu labāko astoņniekā. Ja sportists izcīna zelta medaļu, valsts kopvērtējumā saņem astoņus punktus, par sudrabu pienākas septiņi punkti, par bronzu – seši punkti, utt. Astotā vieta ir viena punkta vērtē.

Labāko astoņniekā iekļuva 35 valstu sportisti, savukārt medaļas ceļoja uz 27 valstīm. Visvairāk labāko astotniekā bija Vācijas atlēti, kuri to paveica 41 reizi. Otrajā vietā ierindojās Krievija, kuras sportisti 29 reizes finišēja labāko astoņniekā.

Latvijas sportisti septiņas reizes iekļuva labāko astoņniekā. Kopvērtējumā apsteigti konkurenti no 32 valstīm, ieskaitot Serbiju, Grieķiju, Rumāniju, Dāniju, Somiju, Šveici, Igauniju, Lietuvu un Austriju. Lietuvas vieglatlēti ar trijiem "Top 8" finišiem izcīnīja 23. vietu, par vienu pozīciju apsteidzot Igauniju.

Labāko astotniekā bija arī sprinteris Ronalds Arājs, kurš kļuva par otro Latvijas sprinteri Eiropas čempionātu vēsturē, kurš iekļuvis finālā 100 metros, taču savainojuma dēļ izšķirošajā skrējienā distanci nepabeidza.

Pa vienai medaļai Eiropas čempionātā izcīnīja deviņu valstu – Latvijas, Beļģijas, Bulgārijas, Horvātijas, Dānijas, Igaunijas, Slovākijas, Somijas un Grieķijas – vieglatlēti. Divas un vairāk medaļas ceļoja uz 18 valstīm, tai skaitā Lietuvu, savukārt vairāk par 10 medaļām nopelnīja Vācijas, Krievijas, Francijas un Ukrainas sportisti.

Vācijas vieglatlēti Helsinkos ieguva sešas zelta medaļas, aiz sevis atstājot Krieviju un Franciju ar piecām augstākā kaluma godalgām. Pateicoties zelta ražai, vācieši izcīnīja pirmo vietu kopvērtējumā.

Visvairāk medaļu – 17 – nopelnīja Ukrainas sportisti, turklāt 14 medaļas ieguva ukraiņu vieglatlētes. Taču zelta medaļu ukraiņiem bija mazāk nekā Vācijai, Krievijai un Francijai, tāpēc kopvērtējumā ceturtā vieta.