Latvijas vieglatlētikas izlase svētdien nodrošinājusi atgriešanos Eiropas komandu čempionāta otrajā līgā.

Slovākijas pilsētā Banska Bistricā notikušajās Eiropas komandu čempionāta zemākās, trešās, līgas sacensībās Latvijas izlase ierindojās otrajā vietā, divu sacensību dienu laikā tiekot pie 484,5 punktiem. Par sacensību uzvarētājiem ar iegūtiem 531,5 punktiem kļuva mājinieki slovāki.

Paaugstinājumu uz otro līgu izpelnījās divas spēcīgākās komandas. Latvijas vienības tuvākie sekotāji Moldova, kurai pēc pirmās sacensību dienas Latvija zaudēja punktu, ieņemot trešo vietu, iekrāja 455,5 punktus.

Svētdienas disciplīnās pie uzvarām no Latvijas komandas tika Mareks Ārents kārtslēkšanā (5,40 metri), Rolands Štrobinders šķēpmešanā (79,14 metri), Laura Ikauniece 100 metru barjerskrējienā (13,63 sekundes) un Undīne Dindune augstlēkšanā (1,81 metrs)

Otrās vietas svētdien ieguva Renārs Stepiņš 800 metros, Oskars Vaisjūns diska mešanā, 4x400 metru stafetes komanda vīriešiem un Gunta Latiševa-Čudare 200 metros.

Savukārt trešie savās disciplīnās palika Jānis Jansons 110 metru barjerskrējienā un Māra Grīva tāllēkšanā.

Jau ziņots, ka sacensību pirmajā dienā sestdien Latvijas sportisti tika pie trim uzvarām. Jānis Leitis bija labākais 400 metru skrējienā (47,36 sekundes), Elvijs Misāns triumfēja tāllēkšanas sektorā (7,89 metri), bet šķēpmešanā sievietēm nepārspēta palika Madara Palameika (57,07 metri).

Otrās vietas Latvijai sestdien atnesa Jānis Viškers 5000 metru skrējienā, Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā un Māra Grīva trīssoļlēkšanā.

Savukārt pie trešās vietas sestdien tika vesera metējs Igors Sokolovs un kārtslēcēja Ilze Bortaščenoka.

Latvijas komandu čempionātā, kurā sportisti sacentās 40 disciplīnās, pārstāvēja trīs Latvijas rekordisti un 15 sezonas līderi.

No 1993. līdz 2008.gadam Latvijas izlase 16 reizes piedalījusies Eiropas kausu izcīņā, galvenokārt otrajā līgā, tomēr pāris reizes iegūstot tiesības startēt arī pirmajā līgā. Kopš 2009.gada Eiropas valstu nacionālās izlases startē Eiropas komandu čempionātā.

Iepriekš Latvijas izlase bija startējusi otrajā līgā - 2009.gadā vienība ierindojās trešajā vietā, gadu vēlāk latvieši bija jau sestajā vietā, bet 2011.gadā vairs tikai septītajā vietā ar pāreju uz zemāko, trešo, līgu.

Nākamā gada otrās līgas čempionātā Latvija un Slovākija startēs kopā ar Bulgāriju, Šveici, Serbiju, Horvātiju, Dāniju un Austriju.