LOK un LOSF nodrošinās līdzmaksājumu nepieciešamo medikamentu iegādei Jānim Lūsim
Foto: F64

Latvijas sporta leģenda Jānis Lūsis šobrīd cīnās ar smagu slimību, tāpēc Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Olimpiešu sociālais fonds (LOSF) sniegs atbalstu viņam medikamentu iegādē, informēja LOK.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izcilā Latvijas šķēpmetēja Jāņa Lūša ārstniecības 12 mēnešu periodam nepieciešami medikamenti (13 iepakojumi), kura viena iepakojuma izmaksas ir 7 190,71 eiro, bet kopējās ārstniecības kursa izmaksas ir 93 479,23 eiro. Nacionālais veselības dienests (NVD) paredz kompensāciju 14 228,72 eiro apmērā jeb 1 094,51 EUR par katru iepakojumu. Līdz ar to trūkstošo summu jeb 6 096,20 eiro katru mēnesi nepieciešams nodrošināt papildus.

Jāņa Lūša ģimenes rīcībā šādu līdzekļu nav. Šobrīd ir iegādāts viens iepakojums medikamentu aprīļa mēnesim, ko nodrošināja NVD un Ziedot.lv akcijas "Palīdzība Jānim Lūsim" saziedotie līdzekļi.

LOK valde uzdevusi LOSF, sākot ar maiju, nodrošināt nepieciešamo ikmēneša līdzmaksājumu medikamentu iegādei. Vienlaikus tiks sagatavota vēstule Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) pārskatīt valsts budžeta piešķīrumu LOK un LOSF, lai nodrošinātu iespēju veikt līdzmaksājumu.

LOK lūgs sniegt finansiālu atbalstu Jāņa Lūša ārstniecībai Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentam Tomasam Baham un Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (WA) prezidentam Sebastjanam Ko.

Aicinām Latvijas sporta veidu federācijas, sportistus, trenerus un ikvienu iesaistīties palīdzības sniegšanā Jānim Lūsim, ziedojot labdarības organizācijas "Ziedot.lv" mājaslapā internetā. Ziedot ir iespējams šeit.

Jānis Lūsis ir trīs Olimpisko spēļu medaļnieks – zelta, sudraba un bronzas. Desmitkārtējs Latvijas čempions, četrkārtējs Eiropas čempions (1962, 1966, 1969, 1971), divpadsmitkārtējs PSRS čempions un divkārtējs pasaules rekordists — 91,98 m (1968) un 93,80 m (1972) šķēpa mešanā. 1987.gadā WA viņu atzina par visu laiku izcilāko šķēpmetēju pasaulē. 2014.gadā uzņemts WA Slavas zālē par sevišķu ieguldījumu vieglatlētikas sportā.

Tags

Jānis Lūsis Latvijas Olimpiskā komiteja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form