Latvijas paralimpietis Dmitrijs Silovs piektdien izcīnīja sudrabu Katarā notiekošā pasaules čempionāta vieglatlētikā šķēpa mešanas sacensībās.

Silovs, kurš startē F37 medicīnas grupā, labākajā mēģinājumā rīku raidīja 50,84 metrus tālu. Šāds rezultāts viņam ļāva tikt pie sudraba, tādējādi sportistam atkārtojot pirms diviem gadiem pasaules čempionātā iespēto.

Pirmajā mēģinājumā Silovs šķēpu aizmeta 48,09 metrus tālu, kas līdz pat pēdējai metienu sērijai bija viņa labākais rezultāts.

Tikmēr par pasaules čempionu kļuva Ķīnas sportists Džans Sjueluns, kurš uzvarēja ar 51,26 metrus tālu raidījumu.

Savukārt pirms tam lodes grūšanā devītā no desmit sportistēm palika Taiga Kantāne, labākajā mēģinājumā uzrādot rezultātu 9,22 metri.

Pasaules čempionāts Dohā ilgs līdz 31.oktobrim, bet Latviju tajā pārstāv kopumā septiņi sportisti. Sacensībās diska mešanā piedalīsies arī titulētais Aigars Apinis.

Pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā Silovs tika pie sudraba šķēpa mešanā, kamēr Apinis izcīnīja zeltu lodes grūšanā, bet diska mešanā bija otrais.

Pasaules čempionāts ir pēdējās augstākā līmeņa sacensības pirms nākamgad gaidāmajām Riodežaneiro paralimpiskajām spēlēm.