Pasaules čempionātā para vieglatlētikā startēs pieci Latvijas sportisti
Foto: Romualds Vambuts

No ceturtdienas, 7. novembra, līdz 15. novembrim Dubaijā notiks pasaules čempionāts para vieglatlētikā, kurā Latviju pārstāvēs pieci sportisti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas komandas līderi būs daudzkārtējais pasaules un paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis un 2016. gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļu ieguvēja, pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte, kuru Starptautiskā paralimpiskā komiteja ir ierindojusi starp 10 spēcīgākajām sievietēm para sportistēm pasaulē.

"Šis pasaules čempionāts para vieglatlētikā ir viens no svarīgākajiem startiem, lai mēs varētu pārstāvēt Latviju pasaules paralimpiskajās spēlēs, kas nākamā gada augustā notiks Tokijā. Sasniedzot labus rezultātus šajā čempionātā, mūsu sportisti iegūs kvalifikāciju dalībai paralimpiskajās spēlēs, kā arī papildu kvotu kādam citam sportistam," saka Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Viņa uzsver, ka Latvijas sportisti ir ļoti notpietni trenējušies šīm sacensībām. "Tā kā treniņu iespējas para sportistiem Latvijā ir ļoti ierobežotas, tad sportisti pēc iespējas brauc trenēties arī uz Vāciju, Spāniju un citviet. Sportistu ieguldītais darbs ir ļoti nopietns, un mums ir pamatotas cerības Pasaules čempionātā iegūt arī medaļas," saka Daiga Dadzīte.

Latviju Pasaules čempionātā pārstāvēs:
• daudzkārtējais pasaules un paralimpisko spēļu medaļnieks Aigars Apinis – diska mešanas disciplīnā (F52 klase);
• 2016. gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte – šķēpa mešanas un diska mešanas disciplīnās (F55 klase);
• pasaules un Eiropas čempions šķēpa mešanā Dmitrijs Silovs – šķēpa mešana un lodes grūšana (F38 klase);
• Baiba Rorbaha – vālītes mešana (F32 medicīnas klase);
• Jānis Juhņēvičs – lodes grūšana (F33 klase).

Kopumā pasaules čempionātā piedalīsies 1400 vieglatlētu no 122 valstīm. Čempionāts notiks Dubaijas nesen atjaunotajā stadionā, kas tieši paredzēts un pielāgots para sportistiem.

Tags

Aigars Apinis (sportists) Paralimpiskās spēles Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form