Pirms pasaules čempionāta pietrūka divu treniņu nedēļu, norāda Lauma Grīva
Foto: Augustas Didžgalvis/DELFI.LT

Latvijas tāllēcējai Laumai Grīvai izdotos pasaules čempionātā telpās uzrādīt labāku rezultātu, ja pēc pēdas lūzuma izārstēšanas būtu bijis par divām nedēļām vairāk laika, pēc atgriešanās no aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajām sacensībām pirmdien atzina sportiste.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā zināms, Grīva bija vienīgā Latvijas pārstāve pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās, ar rezultātu 6,29 metri ieņemot 12.vietu.

"Šobrīd sajūtas jau ir diezgan labas. Prieks, ka veselība praktiski atgriezusies un varu pilnībā gatavoties vasaras sezonai," izteicās Grīva. "Pirms šīm sacensībām pietrūka divu treniņu nedēļu, jo nevarēju aprast ar sacensību gaisotni."

Grīva tikai nedēļu pirms pasaules čempionāta atgriezās sacensību apritē pēc vairākus mēnešus ilgas pēdas lūzuma ārstēšanas. "Pirms sacensībām biju ASV, kur ar Inetas Radevičas palīdzību izgāju rehabilitācijas kursu. Tas man deva jaunas iespējas un jaunu skatu uz nākotni, jo februāra sākumā vēl nemaz nevarēju skriet," par karjeru beigušās Latvijas rekordistes palīdzību gandarīta bija sportiste.

"Sniegums bija pieņemams. Vienīgais tehniskais treniņš pirms tam bija labs, tomēr pašos mačos ieskrējiena nianses pazuda," izteicās sportistes treneris Māris Grīva. "Viņa bija gatava labākam rezultātam, tomēr jāpiekrīt, ka pietrūka sagatavošanās laika. Vēl pāris dienu pirms čempionāta viss izskatījās ļoti cerīgi.

"Sportistes treneris un tēvs atzina, ka Laumai ir labas cerības sasniegt tikpat labu sportisko formu kā pagājušajā vasarā.Līmenis ir pietiekami labs, lai vasarā varētu rēķināties ar augstiem rezultātiem," teica Māris Grīva. "Svarīgs periods būs maijā, kad vienmēr var pazaudēt pirms vasaras sezonas ieguldītā darba augļus."

Tikmēr Latvijas vieglatlētikas izlases treneris Edvīns Krūms izteicās, ka šī bijusi otrā reize, kad pasaules čempionātā telpās startējis vien viens Latvijas pārstāvis.

"Iemesli tam ir skaidri, jo, lai varētu sacīkstes veiksmīgi aizvadīt trijās dienās, kvalifikācijas normatīvi bija ārkārtīgi augsti," teica Krūms. "Iespēja bija arī Aigai Grabustei, jo varējām viņu sūtīt [dalībai tāllēkšanā] bez normatīva izpildes, tomēr valde izlēma to nedarīt. Jācer, ka nākamajā čempionātā būsim krietni plašākā sastāvā."

Par pasaules čempionātā sasniegto rezultātu Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) sadarbības partneris "Nippon Auto" piešķirs tāllēcējai Laumai Grīvai "Honda" automašīnu lietošanā uz diviem mēnešiem.

"Mēs ļoti lepojamies ar Laumu, jo viņa bija vienīgā valsts pārstāve. Nesakām, ka ir tikai 12.vieta, bet gan esam ļoti lepni par šo augsto rezultātu," teica "Nippon Auto" biznesa attīstības un kvalitātes vadītāja Ilze Ulinska.

Kad 2012.gada beigās par karjeras noslēgšanu paziņoja Ineta Radeviča, tieši Londonas olimpisko spēļu dalībniece Grīva kļuva par Latvijas labāko tāllēcēju, pērn izcīnot 16.vietu pasaules čempionātā.

Tags

Aiga Grabuste ASV Honda Lauma Grīva Londona Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form