'Rīgas Kausos' startēs pasaulē atzīti vieglatlēti; ieradīsies arī leģendārais kārtslēcējs Bubka
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās "Rīgas Kausi" šogad piedalīsies sportisti no 24 valstīm. Tāllēkšanā vīriešiem dalību apstiprinājis arī divkārtējs pasaules čempions telpās brazīlietis Mauro da Silva. 28. maijā plkst. 18.00 Daugavas stadionā notiks šo sacensību atklāšana, informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat 28. maijā olimpiskais čempions Sergejs Bubka būs Latvijā, lai apmeklētu "Rīgas Kausi" sacensības, kā arī tiktos ar valsts un galvaspilsētas vadošajām amatpersonām un piedalītos Latvijas Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" pasākumā Jelgavā.

"Mums ir liels gods, ka Sergejs Bubka apmeklēs sacensības, kurās viņš pats ir piedalījies pirms 32 gadiem. Ar rezultātu 5,30 m viņš bija otrais aiz Aleksandra Obižajeva. Interesanti, ka pēc 70 dienām - 14.augustā - Helsinkos Sergejs Bubka kļuva par pasaules čempionu. Vēl Sergejs Bubka pirms sacensībām tiksies ar valsts un galvaspilsētas vadošajām amatpersonām un piedalīsies Latvijas Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" pasākumā Jelgavā," sacīja LVS prezidents Guntis Zālītis.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atzinīgi vērtēja sacensību prestižu, kā arī pauda cerību, ka nākotnē ieradīsies arī pasaules labākie sportisti. "Starptautiskās sacensības "Rīgas kausi", 2014.gadā ierindojoties Eiropas Vieglatlētikas veicināšanas apvienības reitinga 4. vietā no 14 kalendārā iekļautajām sacensībām, ir apliecinājušas sevi kā augsta līmeņa sporta pasākumu, kas piesaista labākos vieglatlētus no dažādām pasaules valstīm. Līdztekus profesionāli organizētām sacensībām, mums ir iespēja parādīt arī savas pilsētas Rīgas un visas Latvijas viesmīlību, cerot arī nākotnē sagaidīt ciemos labākos atlētus, trenerus un arī līdzjutējus," izteicās Ameriks.

Sacensību direktors Mārtiņš Začests informēja, ka sacensību dalībnieku sastāvs Latvijai būs ļoti eksotiskas: "Sacensībās piedalīsies sportisti no Marokas, Nigērijas, Meksikas un Brazīlijas. Vīriešu tāllēkšanas sektorā būs iespējams redzēt divkārtēju pasaules čempionu telpās brazīlieti Mauro da Silvu. Zīmīgi, ka da Silva savus "zelta" lēcienus ir realizējis pēdējos mēģinājumos. Tas nozīmē, ka arī Rīgā mēs varam gaidīt aizraujošu cīņu. Savukārt mūsu Latvijas rekordistei Aigai Grabustei tāllēkšanas sektorā konkurenci sastādīs Amija Harisa (Antigua un Barbuda), Džesika Rīza (Brazīlija) un Eiropas U-23 sudraba godalgas ieguvēja Krisatina Grišutina (Ukraina). Savukārt šķēpmešanas sektorā vīriešiem spraiga cīņa būs starp Aināru Kovalu, Rolandu Štrobinderu, Gati Čakšu un ārzemju viesiem – Turcijas rekordistu, pasaules universiādes čempionu Fatihu Avanu un Uzbekistānas čempionu Ivanu Zaitsevu. Sacensībās piedalīsies 5 Latvijas rekordisti – Aiga Grabuste, Ronalds Arājs, Jānis Leitis, Gunta–Latiševa Čudare un Dmitrijs Jurkevičs, kā arī citi starptautiskās sacensībās godalgoti vieglatlēti."

Spraiga cīņa notiks sešās "Rīgas kausu" disciplīnās - šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, tāllēkšanā sievietēm un vīriešiem, 200m skrējienā sievietēm, kā arī lodes grūšanā un vīriešiem. Papildus šīm disciplīnām sportisti cīnīsies arī "Promo" disciplīnās. Kopā sacensības notiks 15 disciplīnās. Uzvarētāji "Rīgas Kausu" disciplīnās iegūs 900 eiro naudas balvu. Turklāt pieci sacensību uzvarētāji ar augstvērtīgāko rezultātu, ko noteiks pēc vieglatlētikas disciplīnu salīdzinošajām punktu tabulām, saņems naudas balvu līdz 500 eiro.

"Rīgas Kausu" ieguvēja, šķēpmetēja Sinta Ozoliņa atzīst, ka pilnvērtīgi gatavojusies vasaras sezonai nometnē Portugālē. "Šķiet, ka esmu sagatavojusies tā, lai labi nostartētu visas sezonas garumā. Priecājos, ka Latvijā notiek starptautiska līmeņa sacensības, kur ir sīva konkurence. Ceru uz siltiem laika apstākļiem un tāliem metieniem," pauda Ozoliņa.

Tags

Aiga Grabuste Latvijas Olimpiskā komiteja Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form