'Rīgas kausus' vieglatlētikā izcīnīs sešās disciplīnās
Foto: LETA

Šā gada 5.jūnijā plkst.18:00 stadionā "Daugava" Rīgas dome sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību rīko starptautiskās vieglatlētikas sacensības "Rīgas kausi". Šogad "Rīgas kausi" tiks izcīnīti sešās disciplīnās, informē rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Rīgas kausus" sportisti sadalīs šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 100 metru barjerskrējienā sievietēm, 100 metru sprintā, tāllēkšanā sievietēm un lodes grūšanā vīriešiem. "Rīgas kausu" galvenais mērķis ir radīt interesantu un spraigu cīņu sacensību sektorā pašmāju sportistiem, lai labāk sagatavotos sezonas galvenajiem startiem Eiropas čempionātā un Londonas Olimpiskajās spēlēs. Dalību sacensībām apstiprinājuši vairāk kā 100 atlētu no 15 valstīm. Skatītājiem būs iespēja redzēt arī spēcīgākos pašmāju sportistus gan tos, kuri jau ir izpildījuši atlases normatīvus Londonas Olimpiskajām spēlēm, gan tos, kas tos centīsies sasniegt.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna, runājot par atbalstu sacensībām, norādīja, ka "vēlamies atdzīvināt seno Rīgas kausu tradīciju, kāda tā bija vairākus desmitus gadu atpakaļ, kad sacensības bija vērienīgākais sporta pasākums pilsēta, kur sportistiem bija gods un vēlme piedalīties, un skatītājiem liela, neviltota interese skatīties atlētu startus –tādas šīs sacensības pašvaldība redz nākotnē."

Savukārt Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis uzsvēra sacensību nozīmi. ""Rīgas kausi" būs viena no pēdējām atlases sacensībām, startam Eiropas čempionātā, kā arī lai gatavotos Olimpiskajām spēlēm Londonā. Sportistiem būs iespēja ne tikai sacensties, bet arī pildīt normatīvus Eiropas čempionātam un Olimpiskajām spēlēm. Mēs esam centušies radīt maksimāli labus apstākļus visiem atlētiem gan tiem, kas ir izpildījuši normatīvus, gan tiem, kas centīsies tos sasniegt."


Sacensību "Rīgas kausi" direktore Ieva Zunda uzsvēra, ka sacensībās startēs pieci Latvijas rekordisti - Madara Palameika, Māris Urtāns, Ronalds Arājs, Aiga Grabuste un Dmitrijs Jurkevičs, kā arī pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais, Pekinas Olimpisko spēļu medaļnieks Ainārs Kovals un vieglatlētu jaunās paaudzes pārstāvji Laura Ikauniece, Līna Mūze, Rolands Štrobinders.

"Rīgas kausos" būs iespēja redzēt arī Lietuvas rekordistu 100 metru skrējienā Ritu Sakalausku, Paragvajas vidējo distanču skrējēji Mariju Kavaljero un Uzbekistānas šķēpmetēju Anastasiju Svečņikovu, kura bija Pekinas Olimpisko spēļu jaunākā dalībniece (15 gadi un 334 dienas). Sacensību programmā ir paredzēti arī divi 100m skrējieni neredzīgiem sportistiem ar pavadoni un vājredzīgiem sportistiem, kuros piedalīsies arī divi Latvijas atlēti – Edgars Kļaviņš un Konstantīns Mešalkins, kuri izpildījuši "A" atlases normatīvu Londonas Paralimpiskajām spēlēm tāllēkšanā.

Tags

Aiga Grabuste Ainārs Kovals Londona 2012 Madara Palameika Māris Urtāns Zigismunds Sirmais
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form