Foto: Augustas Didžgalvis/DELFI.LT
Foto: Augustas Didžgalvis/DELFI.LT

Latvijas sportisti piektdien un sestdien Rīgā notiekošo 29.SELL studentu sporta spēļu vieglatlētikas sacensībās kopumā izcīnīja 26 godalgas, no kurām deviņas bija augstākā kaluma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņots, piektdienas sacensībās Latvijas rekordists šķēpmešanā Vadims Vasiļevskis svinēja uzvaru ar rezultātu 79,10 metri, kamēr Zigismunds Sirmais ierindojās otrajā vietā, savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidot 78,20 metru tālumā. Dubultuzvara arī sieviešu konkurencē - Līna Mūze bija pirmā, raidot šķēpu 58,26 metrus tālu, bet Gundega Grīva ar 54 metru un 16 centimetru tālu raidījumu bija otrā.

Tāpat piektdien Oskaram Vaisjūnam izdevās sasniegt otro labāko rezultātu diska mešanā - 54,30 metri.

Citās vieglatlētikas sacensību disciplīnās SELL studentu sporta spēļu pirmajā dienā 400 metru skrējienā Latvijas pārstāvji aizņēma visu goda pjedestālu. Labākais bija Jānis Baltušs (47,51 sekundes), bet viņam sekoja Renārs Stepiņš un Mārtiņš Začests. Tikmēr sieviešu konkurencē bronzu izcīnīja Līva Rubeze. Savukārt 1500 metros ātrākais bija skrējējs Dmitrijs Jurkevičs (trīs minūtes un 45,85 sekundes), bet 3000 metros sievietēm sudraba godalgu nopelnīja Diāna Jakubjaņeca.

Tikmēr 110 barjerskrējienā zelta medaļu izcīnīja Jānis Jansons (14,34 sekundes), bet bronzu nopelnīja Māris Grēniņš. Sieviešu konkurencē, finišējot pēc 15,07 sekundēm, 100 metru barjerotajā distancē bronzas godalgu ieguva Ilona Dramačonoka.

Stepiņš savu otro godalgu nopelnīja 800 metru skrējienā, kad sasniedza finišu pēc minūtes un 52,03 sekundēm un tika pie zelta, bet bronzu nopelnīja Ritvars Dombrovskis.

Savukārt 4x100 metru stafetē gan sievietes, gan vīrieši ieņēma trešo vietu, bet starptautiski neatzītajā stafetē 100x200x300x400 metros vīriešu konkurencē latvieši stājās uz visa goda pjedestāla.

Trīssoļlēkšanā 15,59 metrus tālu aizleca un sudrabu nopelnīja Pāvels Kovaļovs, tāpat kā Santa Matule (13,03 metri). Augstlēkšanā visaugstāk uzleca Jeļena Feņuka - vienu metru un 75 centimetrus.

Tikmēr diska mešanā piedalījās tikai divas dalībnieces, un labākā izrādījās latviete Inga Miķelsone, raidot disku 47 metrus tālu.

Uz Rīgā notiekošajām sacensībām, kas ilgs līdz svētdienai, ieradušies nedaudz virs 1500 dalībnieku no 58 Eiropas augstskolām. Kopumā spēlēs ir pārstāvētas 13 Eiropas valstis.

Sacensību programmā iekļauti 15 sporta veidi - badmintons, basketbols, šahs, florbols, futbols (7 pret 7), džudo, orientēšanās sports, pauerliftings, regbijs (7 pret 7), peldēšana, galda teniss, vieglatlētika, volejbols, svarcelšana un cīņa (brīvā cīņa, brīvā cīņa sievietēm un grieķu-romiešu cīņa).

Kā ziņots, Latvijā SELL sporta spēles iepriekšējo reizi notika 2009.gadā Jelgavā. Par SELL studentu sporta spēļu aizsākumu uzskatāms 1923.gads, kad Somija, Igaunija, Latvija un Lietuva pirmoreiz noorganizēja studentu sporta spēles Igaunijas pilsētā Tērbatā (šobrīd - Tartu). 1997.gadā Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas pārstāvji parakstīja deklarāciju par SELL sporta spēļu atjaunošanu.

Tags

Zigismunds Sirmais Vadims Vasiļevskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form