Šķēpmešanas trenerei Eidukai piešķirs naudas balvu 3000 eiro apmērā
Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

Leģendārā un titulētā šķēpmešanas trenere Valentīna Eiduka bez balvas par mūža ieguldījumu sportā saņems arī naudas balvu 3000 eiro apmērā, trešdien nolēma Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) valde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau iepriekš ziņots, ka Eiduka sporta balvu pasniegšanas ceremonijā "Trīs Zvaigžņu balva 2020" tiks godināta nominācijā "Mūža ieguldījums Latvijas sportā".

Valentīna Eiduka ar šķēpmešanu sākusi nodarboties 16 gadu vecumā. Laikā no 1957. līdz 1967.gadam astoņas reizes uzvarējusi Latvijas čempionātā, divas reizes bijusi otrajā vietā un vienu reizi izcīnījusi bronzas medaļu. 1963.gadā izcīnījusi uzvaru PSRS "Dinamo" čempionātā, kā arī ieņēmusi otro vietu starptautiskajā "Dinamo" čempionātā. 1959. gada PSRS Tautu spartakiādē izcīnījusi piekto vietu, divas reizes bijusi sestajā vietā PSRS čempionātā (1964., 1965.). Viņas personiskais rekords ir 52,97 m (ar vecās konstrukcijas šķēpu), kas tika sasniegts 1964.gadā. Laikā no 1954. līdz 1969.gadam bijusi starp desmit labākajām latviešu šķēpa metējām pēc personiskā rekorda.

1967.gadā uzsākusi šķēpmešanas treneres karjeru. Treneres karjeras sākumā viņas panākumiem bagātākie audzēkņi bijuši Astrīda Ostrovska, Arnis Šimkuss un Jurijs Smirnovs.

Vairāki viņas audzēkņi ir sasnieguši atzīstamus panākumus starptautiskajās sacensībās. Un Olimpiskajās spēlēs. Vadims Vasiļevskis ir 2004.gada Atēnu Olimpisko spēļu sudraba medaļas laureāts un pašreizējais Latvijas rekordists, Ainārs Kovals ir šīs pašas godalgas ieguvējs 2008.gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs, Zigismunds Sirmais uzvarēja Eiropas čempionātā junioriem 2011.gadā, 2013.gadā uzvarēja Eiropas U-23 čempionātā, 2016.gada Eiropas čempionātā Amsterdamā ar personisko rekordu 86,66 m kļuva par čempionu.

Vēl izcilās treneres pārraudzībā bijuši tādi šķēpmešanas sportisti kā Inga Kožarenoka, Sinta Sprudzāne, Ansis Brūns u.c. Trenere joprojām trenē un konsultē jaunos sportistus Aneti Kociņu un Patriku Gailumu. Anete Kociņa kvalificējās arī 2019.gada Pasaules čempionātam Dohā, Katarā.

Svinīgajā "Trīs Zvaigžņu balva 2020" pasniegšanas ceremonijā tiks demonstrēta 9.aprīlī pulksten 21:10 televīzijas kanālā TV3.

Tags

Latvijas Olimpiskā komiteja Šķēpmešana Valentīna Eiduka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam