Latvijas trīssoļlēcēja Santa Matule piektdien izcīnīja septīto vietu Somijā notiekošajā Eiropas U-23 čempionātā vieglatlētikā.

Matule savā labākajā mēģinājumā spēja aizlēkt 13,18 metrus tālu. Par sacensību uzvarētāju kļuva Gabriela Petrova no Bulgārijas, kura aizlēca 13,91 metra tālumā, sasniedzot jaunu personisko rekordu.

Jau vēstīts, ka piektdien augstlēcējs Jānis Vanags ar pārvarētiem 2,09 metriem ierindojās 26.vietā 28 sportistu konkurencē, bet iekļūšanai finālā bija jālec par astoņiem centimetriem augstāk.

Piektdienas vakarā finālos startēs vēl trīs Latvijas sportisti - šķēpmetēji Rolands Štrobinders un Zigismunds Sirmais un tāllēcējs Dairis Rinčs.

Savukārt kvalifikācijas sacensības aizvadīs kārtslēcējs Pauls Pujāts.

Eiropas U-23 čempionāts vieglatlētikā Tamperē norisināsies līdz svētdienai.

Latviju tajā vēl pārstāvēs šķēpmetējas Līna Mūze un Gundega Grīva, kā arī diska metēja Inga Miķelsone.

Kopš pirmā Eiropas junioru čempionāta 1997.gadā Turku pilsētā Somijā Latvijas jaunie vieglatlēti piedalījušies visos astoņos līdz šim notikušajos čempionātos, izcīnot piecas zelta, trīs sudraba un septiņas bronzas medaļas.