Latvijas vieglatlēte Ieva Turķe piektdien Itālijā U-20 Eiropas čempionāta finālā ieņēma 12.vietu trīssoļlēkšanas sacensībās, kamēr 400 metru distancē vīriem Iļja Petrušenko un Austris Karpinskis apstājās pusfinālā, ierindojoties attiecīgi 13. un 18.pozīcijā.

Turķe pirmajā mēģinājumā lēca 12,44 metru tālumā, otrajā piegājienā viņai 12,30 metri, bet trešajā mēģinājumā 12,25 metrus tāls lēciens.

Pēc trim kārtām Turķe ar 12,44 metriem ieņēma 12.vietu, tādējādi netiekot pie trim papildu mēģinājumiem, kurus varēja izpildīt astoņas labākās sportistes.

Uzvaru ar 14,21 tālu lēcienu izcīnīja baltkrieviete Violeta Skvorcova, otrā vieta ar 13,97 metriem francūzietei Iljonisai Gijomai, bet bronzu ar 13,68 metriem ieguva britu sportiste Naomi Odžbeta.

Kā vēstīts, kvalifikācijā Turķe lēca 12,43, 12,65 un 12,12 metru tālumā. Kvalifikācijas normu, kas bija 12,90 metri, izpildīja piecas vieglatlētes, kamēr Turķe ar 12,65 metriem B grupā bija ceturtā, bet kopvērtējumā uzrādīja devīto labāko rezultātu, tādējādi iekļūstot starp 12 finālistēm.

Turķe 2015.gadā guva otro vietu pasaules U-18 čempionātā, startējot augstlēkšanā.

Tikmēr 400 metru pusfinālā kungiem Petrušenko pusfinālā finišēja pēc 47,71 sekundes, kas bija personīgais rekords, un savā skrējienā ieņēma piekto vietu. Tikmēr Karpinskis apli veica 48,16 sekundēs, kas savā skrējienā deva sesto vietu.

Finālam kvalificējās katra pusfināla divi ātrākie sportisti un vēl divi labāko rezultātu īpašnieki no pārējiem vieglatlētiem. Petrušenko piedalījās ātrākajā skrējienā, kurā, lai finālu sasniegtu ar rezultātu, bija jāskrien ātrāk par 46,85 sekundēm.

Kopvērtējumā Petrušenko uzrādīja 13.rezultātu, bet Karpinskim bija 18.vieta starp 24 pusfinālistiem.

Kā vēstīts, priekšsacīkstēs Karpinskis un Petrušenko stadiona apli skrēja attiecīgi 47,18 un 47,73 sekundēs, kas abiem sportistiem bija personīgie rekordi. Priekšsacīkstēs Karpinskis uzrādīja ceturto labāko rezultātu starp visiem sportistiem, bet Petrušenko ierindojās 19.vietā.

Tikmēr 800 metru priekšsacīkstēs piedalīsies Daira Deičmane distanci veica divās minūtēs un 12,25 sekundēs, savā skrējienā ieņemdama piekto vietu. Finālam kvalificējās katra skrējiena divas ātrākās vieglatlētes un vēl divas labāko rezultātu īpašnieces no pārējām sportistēm.

Deičmane meistarsacīkstes noslēdza 14.pozīcijā no 19 finišējušajām sportistēm. Lai iekļūtu finālā, viņai bija jāskrien par 2,11 sekundēm ātrāk.

Tikmēr septiņcīņas sacensības Kristīne Deruma ar 5017 punktiem ierindojās 23.vietā, apsteidzot divas sportistes.

Vispirms ceturtdien Deruma 100 metru barjerskrējienā finišēja pēc 16,01 sekundes (713 punkti), uzrādot 25.rezultātu, savukārt augstlēkšanā latviete ar rezultātu 1,69 metri dalīja 16.vietu (842). Tikmēr lodes grūšanā ar 10,88 metriem (587) viņa uzrādīja 24.rezultātu, bet 200 metru sprintā ar 25,76 sekundēm (818) ieņēma dalītu 19.vietu.

Savukārt piektdien Deruma tāllēkšanā ar rezultātu 5,72 metri (765) ieņēma 19.vietu, bet šķēpmešanā latviete rīku raidīja 35,97 metrus tālu (590), ieņemot 21.vietu. Visbeidzot 800 metru skrējienā Latvijas daudzcīņniece finišēja pēc divām minūtēm un 29,31 sekundēm (702), uzrādot 23.rezultātu.

Par čempioni tika kronēta ukrainiete Alina Šuha, kura tika pie 6381 punktiem, otro vietu ar 6357 punktiem ieņēma šveiciete Žeraldīne Rukštula, bet trešā ar 6083 punktiem bija austriete Sāra Lāgere.

Ziņots, ka skrējēja Paula Sprudzāne nepārvarēja pusfinālu 100 metru barjersprintā.

Pusfinālā Sprudzāne šo distanci veica 14,10 sekundēs, kas viņas skrējienā bija ceturtais labākais rezultāts. Tiesa, finālam viņa nekvalificējās, jo tajā iekļuva katra pusfināla skrējiena divas ātrākās sportistes un divas labāko rezultātu īpašnieces, starp kurām latvietes nebija.

Šajā sacensību stadijā ātrāko rezultātu uzrādīja Lielbritānijas skrējēja Alisija Bareta, 100 metru barjeroto distanci veicot 13,41 sekundē.

Savukārt Sprudzāne noslēgumā ierindojās 13.vietā, bet finālam varēja kvalificēties ar laiku, sākot no 13,75 sekundēm.

Pirms tam ceturtdien Sprudzāne savā priekšskrējienā finišēja pēc 14,16 sekundēm, ieņemot ceturto vietu, kas ļāva tikt nākamajā kārtā. No personīgā rekorda viņa atpalika divas sekundes desmitdaļas, bet kopējā vērtējumā latviete uzrādīja 21.rezultātu 38 dalībnieču konkurencē.

Tikmēr pusfinālu 400 metru barjerskrējienā vīriešiem piektdien sasniedza Maksims Sinčukovs, kurš savā priekšskrējienā izcīnīja drošu uzvaru, finišu sasniedzot pēc 62,68 sekundēm un tuvāko sekotāju apsteidzot par 0,47 sekundēm.

Tiesa, viņa skrējiens nebija no ātrākajiem, jo kopējā vērtējumā Sinčukovs uzrādīja 11.labāko rezultātu 26 dalībnieku konkurencē.

Pusfinālā, kas notiks sestdien, iekļuva katra skrējiena trīs ātrākie, kā arī nākamo četru labāko rezultātu īpašnieki.

Tikmēr 110 metru barjerskrējienā junioriem Emīls Rūgums pusfinālam nekvalificējās, jo savā skrējienā palika sestais, kamēr tālāk tika trīs ātrākie.

Viņš finišu sasniedza 14,78 sekundēs, kopvērtējumā ieņemot 35.vietu 41 dalībnieka konkurencē. No personīgā rekorda viņš atpalika par 0,23 sekundēm. Lai tiktu nākamajā kārtā, vajadzēja sasniegt rezultātu 14,25 sekundes.

Neveiksmīgi lodes grūšanas kvalifikācijas sacensībās piedalījās Lāsma Padedze, kura palika pēdējā - 28.vietā. Viņa lodi aizgrūda 12,69 metrus tālu, no personīgā rekorda atpaliekot 98 centimetrus.

Starp 12 finālistēm varēja iekļūt ar rezultātu 14,60 metri, bet kvalifikācijā labāko rezultātu uzrādīja Jūlija Ritere no Vācijas, kura bija 15,98 metrus tālu.

Savukārt kārtslēkšanas sacensībās vīriešiem kvalifikāciju nepārvarēja Rūdolfs Vucāns, kurš, sasniedzot jaunu personīgo rekordu, ar rezultātu 5,00 metri palika 19.vietā starp 31 atlētu. Kvalifikācijas norma bija 5,25 metri, ko gan nepārvarēja neviens sportists, tāpēc izšķirošajās sacensībās iekļuva 12 labāko rezultātu īpašnieki.

Vēstīts, ka ceturtdien U-20 Eiropas čempionāta pirmajā dienā finālsacensībās šķēpmešanā iekļuva Patriks Gailums, kurš ir viens no sacensību favorītiem.

Eiropas U-20 čempionātā, kas ilgs līdz svētdienai, Latviju pārstāvēs 20 atlēti.