Urtāns 50 skatītāju klātbūtnē saņēmis 2010.gada Eiropas čempionāta bronzas godalgu
Foto: F64

Latvijas labākais lodes grūdējs Māris Urtāns aizvadītajā nedēļas nogalē Kuldīgā notikušā Latvijas čempionāta telpās laikā beidzot saņēmis 2010.gada Eiropas čempionāta bronzas godalgu, tomēr sportists atzīst, ka īpašas emocijas viņam tas vairs nav sagādājis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2013.gadā tika pavēstīts, ka mūža diskvalifikācija piešķirta Baltkrievijas lodes grūdējam Andrejam Mihņevičam, kas Urtānam ļāva tikt pie bronzas godalgas. Jau pirms kāda laika Urtāns tika pie valsts prēmijas, bet pašu medaļu līdz šim nebija redzējis.

"Visas emocijas jau ir garām un, saņemot to 50 skatītāju klātbūtnē Latvijas čempionātā, nebija nepieciešamo emociju," Urtāns izteicās ar nelielu rūgtuma piegaršu, kaut atzina, ka neliels pārsteigums tas bijis, jo iepriekš viņš nebija informēts, ka tieši tagad tiks pie godalgas. "Pirms gada, pusotra regulāri jautāju, kad varētu to saņemt, bet pēc tam sapratu, ka nav jēgas un nomierinājos."

Uz medaļas gan Urtāna vārds nepareizi iegravēts kā "Martins", tomēr sportists atzina, ka to uztver ar humoru.

Pašlaik 34 gadus vecais lodes grūdējs 2012.gadā neveiksmīgi startēja Londonas olimpiskajās spēlēs, ierindojoties vien 27.vietā. Pēc dalības Olimpiādē sportists izteicās, ka trenēties un piedalīties sacensībās turpinās vēl vismaz divus gadus, tomēr vēlāk izlēma 2013.gadā pēc pārciestās pleca operācijas nestartēt un pilnībā atkopties. Pērn viņš ar ļoti augstiem rezultātiem neizcēlās, kaut kvalificējās Eiropas čempionātam, bet šogad janvārī pirmoreiz gandrīz četru gadu laikā raidīja lodi pāri 20 metru robežai.

"Šogad traumu ir mazāk, un tas arī atspoguļojas rezultātā, kas nostabilizējies 19 ar pusi metru robežās un ir solītis uz labo pusi," pauda Urtāns. "Sīkas problēmas joprojām saglabājas, tomēr tas neliedz cīnīties. Esmu aizvadījis ļoti labu sagatavošanās posmu, un tagad galvassāpes sagādā vienīgi tehnika, kas joprojām nav stabila un mēdz man sagādāt pārsteigumus. Tomēr ar to ir jāstrādā un jātrenē."

Marta sākumā Prāgā Urtānam plānots starts Eiropas čempionātā telpās, kurā viņš konkrētus mērķus sev nav izvirzījis. "Cīnīšos un grūdīšu pēc iespējas tālāk. Ja sanāks, būšu priecīgs, ja nē - būs par ko padomāt."

Sportists atzīst, ka pašlaik visa viņa sagatavošanās ir pakārtota tikai vienam mērķim - Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

"Ja nebūtu olimpisko spēļu, būtu jau metis mieru, tomēr izdomāju pavilkt karjeru nedaudz garāku, jo bija atlikuši tikai divi gadi," nenoliedza Urtāns.

Kā zināms, Latvijas sportisti nav saņēmuši vēl vienu jau pēc sacensībām izcīnītu Eiropas čempionāta medaļu. 2012.gada Eiropas čempionātā Aiga Grabuste ierindojās ceturtajā vietā septiņcīņā, par vienu pozīciju piekāpjoties savai tautietei Laurai Ikauniecei. Vēlāk gan diskvalifikāciju saņēma 2012.gada Eiropas čempionātā otro vietu izcīnījusī Ukrainas septiņcīņniece Ludmila Josipenko, kas uz pjedestāla ļāva nokļūt arī Grabustei.

Tags

Aiga Grabuste Laura Ikauniece Māris Urtāns Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form