Latvijas sprintere Gunta Vaičule otrdien 400 metru pusfinālā Minhenē notiekošajā Eiropas čempionāta vieglatlētikā savā skrējienā ieņēma ceturto vietu un laboja personīgo rekordu, taču neiekļuva finālā.

Vaičule, startējot pirmajā no trīs skrējieniem, ieņēma ceturto vietu, finišēdama 51,25 sekundēs, un laboja savu personīgo rekordu par 0,12 sekundēm.

Ātrākā Latvijas sportistes skrējienā bija Anna Kielbasinska no Polijas, kura veica distanci 50,45 sekundēs.

Pēc atlikušajiem diviem skrējieniem Vaičule ierindojās desmitajā vietā, neiekļūstot finālsacensībās.

Finālā iekļuva katra pusfināla pirmo divu vietu ieguvējas un vēl divu labāko rezultātu īpašnieces no pārējām sportistēm.

Vaičule pirmdien savā priekšskrējienā izcīnīja otro vietu, finišēdama 52,26 sekundēs. Labāko rezultātu priekšsacīkstēs uzrādīja poliete Iga Baumgarta-Vitana, kura otrajā skrējienā uzvarēja ar rezultātu 51,09 sekundes.

12 vadošajām sportistēm jau bija garantēta vieta pusfinālā.

Vaičulei šis ir ceturtais Eiropas čempionāts karjerā. Savu labāko rezultātu viņa sasniedza iepriekšējās meistarsacīkstēs, kad izcīnīja desmito vietu ar rezultātu 51,60, kas viņai ir trešais labākais rezultāts karjerā.

Šosezon latviete labāko rezultātu sasniedza sacensībās Valgā, finišējot 51,93 sekundēs, kas viņai pirms čempionāta deva 33.vietu 2022.gada Eiropas labāko skrējēju sarakstā.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāvēs Līna Mūze, Madara Palameika, Patriks Gailums, Rolands Štrobinders un Gatis Čakšs šķēpa mešanā, Gunta Vaičule 400 metru sprintā, Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā un Raivo Saulgriezis 20 kilometru soļošanā.