Foto: Augustas Didžgalvis/DELFI.LT
Foto: Augustas Didžgalvis/DELFI.LT

Latvijas šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis savu Atēnu olimpisko spēļu medaļu pērn izlika pārdošanā, lai pievērstu uzmanību sliktajai finansiālajai situācijai, atzina sportists.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sludinājums par medaļas pārdošanu internetā parādījās pagājušā gada jūlija sākumā, nedēļu pēc Vasiļevska fiasko Eiropas čempionātā un pusotru mēnesi pirms starta Londonas olimpiskajās spēlēs.

Viņš par medaļu vēlējās saņemt 91 365 latus. Kā atzina sportista toreizējā trenere Valentīna Eiduka, "summa ir aptuveni tik liela, cik viņš parādā par dzīvokli".

Tagad Vasiļevskis atzīst, ka medaļai neviens pircējs neatradās.

"Tas vairāk vai mazāk bija intrigai, lai visi sāktu runāt. Tomēr tas neko nemainīja - neviena sponsora man Latvijā nebija, kad metu 90 metrus, un nav arī tagad," atzina šķēpmetējs. "Ilgstoši mani atbalstītāji bija "Nike", bet, cik saprotu, arī viņi ir "nolekuši". Tagad man ir tikai Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) piešķirtā nauda."

Šogad pie ģenerālsponsora "SMScredit.lv" ticis cits šķēpmetējs Ainārs Kovals, kurš šajā sezonā palicis bez LOV finansējuma, bet Vasiļevskis pieļāva, ka tas varētu būt iegūts "caur pazīšanos".

"Ja man nebūtu LOV atbalsta, varbūt arī uzrastos kāds sponsors, kurš vēlētos, lai vēl vienu gadu metu. Tomēr kopumā uzskatu, ka atrast sponsoru Latvijā ir neiespējami," secināja Vasiļevskis. "Ja nebūtu jādomā, kā izdzīvot nākamajā dienā, sportistiem rezultāti būtu daudz labāki."

2004.gada 28.augustā Latvijas šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis Atēnu olimpiskajās spēlēs sensacionāli izcīnīja sudraba medaļu. Vasiļevskis labāko rezultātu 84,95 metri sasniedza jau pirmajā metienā.

Latvijai tā 2004.gadā bija jau ceturtā sudraba medaļa Atēnu olimpiskajās spēlēs, un valsts vēlāk katram sportistam piešķīra apbalvojumu 50 000 latu apmērā.

Vasiļevskim pēdējos gados problēmas sagādā psiholoģiskā noturība, un tāpēc bez augstvērtīgiem rezultātiem sezonas nozīmīgākajās sacensībās viņš palicis jau kopš 2009.gada pasaules čempionāta.

Šis nav pirmais gadījums, kad olimpiskie medaļnieki Latvijā cenšas pārdot savas godalgas, bet līdz šim publiski zināms vien par vienu reizi, kad medaļa tiešām pārdota.

Pirms pāris gadiem brīdī, kad ar smagu slimību cīnījās pirmā Latvijas olimpiskā čempione Inese Jaunzeme, viņas godalgu iegādājās uzņēmējs Kirovs Lipmans.

Jau pēc Jaunzemes nāves 2012.gadā Lipmans sportistes 1956.gadā Melburnā izcīnīto medaļu nodeva glabāšanai Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK).

Tags

Ainārs Kovals Inese Jaunzeme Latvijas Olimpiskā komiteja Latvijas Olimpiskā vienība Vadims Vasiļevskis Valentīna Eiduka
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form