Vesera metējs Sokolovs izcīna 32. zeltu Latvijas čempionātos
Foto: AFP/Scanpix

Nedēļas nogalē ļoti pavasarīgos apstākļos Salaspilī notika Latvijas ziemas čempionāts vesera mešanā, kurā kārtējo reizi uzvaras laurus plūca Igors Sokolovs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš 2005. gada notiek Latvijas ziemas čempionāti, un vēl ne reizi Igors uz goda pjedestāla nav stāvējis uz kāda no zemākajiem pakāpieniem. Arī šoreiz 64,30 m tāls vesera metiens atnesa Igoram jau 15. čempiona zelta medaļu, un pilnai viņa Latvijas čempiona zelta medaļu kolekcijai tika pievienota jau 32. augstākā kaluma godalga.

Arī citi Igora sāncenši, tostarp viņa audzēkņi, sasniedza sezonas ievadam atzīstamus rezultātus. Vīriešiem par vicečempionu ar jaunu personīgo rekordu un pirmo reizi pārsniedzot 60 metru robežu – 60,56 m, kļuva Elčins Gasanovs (Salaspils). Bronzas medaļa, tāpat kā četrus iepriekšējos gadus, Andrejam Pavļenkovam (Koknese) – 58,24 m.

Igora Sokolova audzēkņi uzvarēja vēl trijās vecuma grupās: zēniem (4 kg veseris) Roberts Bessarabs – 48,34 m (pers.rekords); jauniešiem (5 kg veseris) Makars Korotkovs – 69,90 m (atkārtots personīgais rekords un vēlreiz izpildīta Eiropas jauniešu olimpiskā festivāla norma) un juniorēm (4 kg veseris) – Kristiāna Poļakova – 45,55 m (personīgais rekords, devītais visu laiku labākais Latvijas vesera metēju rezultāts).

Sievietēm, tāpat kā pērn un aizpērnvasar, bet ziemā – pirmo reizi par Latvijas čempioni kļuva Eva Rudzīte (SB "Liesma") – 42,34 m. Otrā – pērnziemas čempione Marta Šaboviča (Ķekava) – 37,78 m. Neparasti, bet jaunā čempione juniorēm K.Poļakova sasniedza labāku rezultātu.

Jaunajām čempionēm U18 un U16 vecuma grupās – jauni personīgie rekordi. Elva Vestarte (Jelgavas SC) U18 – 51,80 m un Amanda Malatkovska (Aizkraukle) U16 – 41,24 m.

Junioru čempionam Maksimam Korotkovam (Jelgava) rezultāts – 27,92 m.

Tags

Vesera mešana Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form