Latvijas jaunā vieglatlēte Klinta Bļusina ceturtdien izcīnīja sudrabu Eiropas Jaunatnes olimpiādes tāllēkšanas sacensībās.

Labākajā mēģinājumā Bļusina bija 5,93 metrus tāla, par 18 centimetriem piekāpjoties uzvaru guvušajai slovēnietei Majai Bedračai.

Kā zināms, pirms tam Jaunatnes olimpiādē Bļusina bija guvusi devīto vietu 100 metru sprintā.

Tāpat ceturtdien vieglatlētikā finālsacensības aizvada arī augstlēcēja Dagnija Ciematniece, bet piektdien Patrīciju Karlīnu Roshofu gaida starts 400 metru finālā un Aiva Niedra cīnīsies par medaļām šķēpmešanā.

Kā zināms, tenisiste Daniela Vismane ceturtdien sasniedza Eiropas Jaunatnes olimpiādes meiteņu vienspēļu turnīra pusfinālu. Ceturtdaļfināla mačā ar otro numuru izliktā Latvijas sportiste ar 6-1, 6-4 uzveica slovēnieti Kaju Juvanu, kurai bija ticis sestais numurs.

Cīņā par iekļūšanu finālā Vismane sacentīsies ar krievieti Taisiju Pačkaļevu, kurai ir ceturtais numurs.

Tāpat ceturtdien Vismane duetā ar Denīzi Marcinkēviču piedzīvoja zaudējumu dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināla mačā.

Džudo sacensībās ceturtdien svarā līdz 73 kilogramiem uzvaru vienā cīņā guva Ņikita Duinovs, bet otrajā duelī viņš piedzīvoja neveiksmi. Tikmēr meitenēm svarā līdz 57 kilogramiem Jūlija Stankeviča zaudēja jau pirmajā cīņā.

Tikmēr riteņbraukšanā grupas braucienā meitenēm 37. vietu ieņēma lielajā grupā finišējušā Viktorija Loiko. Vēl Megana Grīslīte ierindojās 61. pozīcijā, bet Megija Grīslīte palika noslēdzošajā 66.vietā.

Savukārt grupas braucienā puišiem 35. vietu ieņēma Kristers Ansons, 49.vietā palika Kristofers Filips Bindemanis, bet Kristaps Pelcers ierindojās 79.pozīcijā.

Kārtējo reizi Latvija palika bez augstiem rezultātiem peldēšanā. Sacensībās 15-16 gadus veciem puišiem 100 metros brīvajā stilā 36.vietu ieņēma Leons Leonards Baldiņš, bet 49.pozīcijā palika Vladimirs Šinkus, savukārt starp 13-14 gadus vecām meitenēm 50 metros brīvajā stilā 45.vietu guva Kristiāna Maskava, bet 47. vietā palika Marija Goberga. Vēl Latvijas komanda ar Baldiņu, Gobergu, Maskavu un Šinkus sastāvā ierindojās 24.vietā starp 25 komandām 4x100 metru brīvā stila stafetē.

Kā zināms, piektdien pusfināls gaidāms Latvijas U-16 basketbola izlasei, kas spēkosies ar spēcīgo Spāniju.

13.Eiropas Jaunatnes olimpiāde notiks līdz sestdienai. Sacensībās savu sportisko meistarību plāno pārbaudīt 50 Eiropas valstu jaunie sportisti. Latvijas sportisti plāno startēt septiņos no deviņiem sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem, kopā uz starta dodoties 72 atlētiem.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes olimpiādēs, izņemot pirmo. Kopumā sacensībās izcīnītas vairāk nekā 30 medaļas.

Eiropas Jaunatnes olimpiādē senāk startējuši tādi Latvijas sportisti kā vieglatlēti Jeļena Prokopčuka, Staņislavs Olijars, Līga Kļaviņa, Inga Kožarenoka, Ilze Gribule, Poļina Jeļizarova un Rita Obižājeva. Citos sporta veidos olimpiādē uz starta devušies peldētāji Margarita Kalmikova un Romāns Miloslavskis, riteņbraucējs Indulis Bekmanis, kā arī talantīgā tenisiste Jeļena Ostapenko.