Latvijas vieglatlēti Dmitrijs Jurkevičs un Elvijs Misāns svētdien izcīnīja otrās vietas Somijā notikušajās leģendārā Pāvo Nurmi piemiņas sacensībās.

Jurkevičs startēja 1500 metru distancē un finišēja pēc trim minūtēm un 40,85 sekundēm. Latvijas sportists vien par 0,07 sekundēm piekāpās austrālietim Džeimsam Kānam.

Jurkevičs turpina cīnīties par pasaules čempionāta B normatīvu, kas šajā distancē ir trīs minūtes un 37 sekundes.

Tikmēr Misāns tāllēkšanā bija 7,85 metrus tāls, par pieciem centimetriem piekāpjoties mājiniekam Ēro Hāpalam.

Arī nevienam no Latvijas tāllēcējiem pagaidām vēl nav izdevies pasaules čempionāta B normatīvu, kas ir tālāks nekā Latvijas rekords - astoņi metri un desmit centimetri.

Tikmēr šķēpmešanā vīriešiem sesto vietu izcīnīja Zigismunds Sirmais, kurš labākajā mēģinājumā sasniedza 80,89 metrus. Kaut divi viņa metieni bija tālāki par 80 metriem, neviens nespēja pārsniegt kaut 81 metra atzīmi.

Uzvaru ar 84,65 metriem izcīnīja mājinieks Ari Mannio.

Šķēpmešanā četri latviešu sportisti šosezon pārsnieguši 80 metru robežu, bet nevienam no viņiem pagaidām vēl nav izdevies sasniegt pasaules čempionāta A normatīvu, kas ir 83,50 metri.

Sacensības risinājās Eiropas Vieglatlētikas asociācijas (EAA) "European Outdoor Classic meeting" ietvaros.