Latvijas garo distanču skrējējs Jānis Višķers svētdien Berlīnē ieņēma 49.vietu Eiropas čempionāta vieglatlētikā maratona distancē, kamēr Ilona Marhele izstājās.

Vīriem par čempionu tika kronētas beļģis Kūns Nārts, kurš 42,195 kilometrus garo distanci veica divās stundās deviņās minūtēs un 51 sekundē, labodams čempionāta rekordu. Tikmēr otrais finišēja šveicietis Tadesse Abrahams, kurš Nārtam zaudēja vienu minūti un 31 sekundi, bet trešo vietu izcīnīja Itālijas pārstāvis Jassine Račiks, kurš bija vēl 45 sekundes lēnāks.

Savukārt Višķers maratona distanci skrēja divās stundās 25 minūtēs un 28 sekundēs, kas viņam deva 49.vietu 58 finišējušo sportistu konkurencē. Komandu ieskaitē uzvarēja Itālija, kas atstāja aiz sevis Spāniju un Austriju. Pirms diviem gadiem Eiropas čempionātā medaļas tika dalītas pusmaratonā, uzvaru izcīnot Abrahamam.

Pašlaik 29 gadus vecā Višķera personīgais rekords maratonā ir divas stundas, 18 minūtes un 15 sekundes, šo rezultātu uzrādot pērnā gada rudenī sacensībās Valensijā. Višķers pirms diviem gadiem Eiropas čempionātā startēja pusmaratonā, ieņemdams 55.vietu.

Dāmām par čempioni kļuva baltkrieviete Volha Mazuronaka, kuras finiša laiks bija divas stundas 26 minūtes un 22 sekundes. Sudrabu ieguva francūziete Klemansa Kalvina, kura uzvarētājai zaudēja nieka sešas sekundes, bet trešo vietu izcīnīja čehiete Eva Vrabocva-Nīvltova, kura atpalika deviņas sekundes, labodama valsts rekordu. Eiropas čempionātu debitante Marhele pēc 11 kilometriem bija 35.pozīcijā, bet nākamo starpfinišu nesasniedza. Sievietēm maratonā finišēja 46 sportistes.

Komandu ieskaitē pirmo vietu izcīnīja Baltkrievija, bet vēl trijniekā tika Itālija un Spānija.

Pašlaik 32 gadus vecā Marhele personīgo rekordu maratonā uzstādīja pērn augustā Londonā notikušajā pasaules čempionātā, kad 42,195 kilometrus garo distanci veica divās stundās, 37 minūtēs un 40 sekundēs. Tas latvietei ļāva ierindoties 31.vietā. Viņa šo distanci skrēja arī pirms diviem gadiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kad ieņēma 61.pozīciju.

Pēc maratona distancēm sacensības atsāksies tikai vakara programmā, dalībniekiem sadalot noslēdzošos medaļu komplektus. Ar Marheles un Višķera startiem noslēgusies Latvijas sportistu dalība šajā Eiropas čempionātā.