Baltijas ceļa velobrauciena pirmajā posmā uzvar ukrainis Konoņenko
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Trešdien, 20.augustā, Viļņā sākās Baltijas ceļa velobrauciens jeb "Baltic Chain Tour" (UCI 2.2 kategorija), kas šogad veltīts Baltijas ceļa 25.jubilejai. Pirmajā posmā noteicošais bija jau sacensību sākumā uzsāktais vairāku braucēju atrāviens, bet uzvarēja ukrainis Mihails Konoņeko ("Kolss Cycling Team"), informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses dienests.

Pirmajā posmā uz starta stājās 20 komandas un 119 riteņbraucēji. Latviju šajā Baltijas ceļa velobraucienā pārstāv abas Kontinentālās komandas - "Rietumu – Delfin" un "Alpha Baltic/Unitymarathons.com".

Baltijas ceļa velobrauciena pirmais posms vijās no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Paņevežai, kur pirms finiša veica četrus apļus pa šīs pilsētas ielām. Kopumā sportisti pirmajā dienā veica 184,5 km garu distanci, kurā bija trīs sprinta starpfiniši.

Neilgi pēc tehniskā starta vairāki braucēji centās izrauties no lielās grupas, bet visi centieni bija nesekmīgi. 20.kilometrā no pelotona izrāvās četri braucēji, starp kuriem bija arī Latvijas čempions Andris Vosekalns ("Rietumu – Delfin"). Līdz pirmajam starpfinišam 57.kilometrā līderiem pievienojās vēl 10 braucēji, starp tiem arī Māris Bogdanovičs no "Alpha Baltic/Unitymarathons.com". Starpfinišā uzvarēja Martins Lāss no Sāremā reģionālās komandas.

Pirms otrā starpfiniša 92.kilometrā līderiem centās pietuvoties vēl 10 sportisti, taču viņus drīz jau "apēda" lielā grupa. Otrajā starpfinišā Latvijas sportisti atkal neiesaistījās par uzvaru - ātrākais bija Klemenss Fankhauzers ("Tirol Cycling Team"), bet tad līderi sāka palielināt atrāvienu. Līdz 100.kilometram atrāviens bija jau 5 minūtes, bet tuvojoties Paņevežai pārsniedza 10 minūtes.

Paņevēžā pēdējā sprintā atkal ātrākais bija Fankhauzers, bet pilsētas ielās priekšpēdējā aplī no līderu grupas izdevās atrauties Mihailam Kononenko, kurš vienatnē arī finišēja. Otrajā vietā Davids van der Pels ("BKCP-Powerplus"), bet trešais – Fankhauzers. Labākais no Latvijas braucējiem bija Andris Vosekalns, izcīnot sesto vietu, bet Bogdanovičam – 10.vieta.

"Sacīkste sākumā bija nervoza. Tad bija neliels atrāviens, vēl daži mēģinājumi. Tad aizbēgām četratā, mums bija pārsvars 50 sekundes, tad tas samazinājās un skatījos, ka sekotāji jau klāt," stāsta Andris Vosekalns. "Tad pateica, ka mums tuvojas klāt vēl kāds no mūsējiem, bet tā arī nesagaidījām viņus. Līderu grupā ukraiņiem bija pārsvars, jo viņi bija trīs un tas daudz ko dod, bet pārējie bija pa vienam no komandas. Tagad jācenšas uzvarēt nākamos posmos, nekas jau nav zaudēts. Vēl jau četri etapi, katrs posms būs izšķirošs."

"Sacensības bija ļoti smagas, jo bija ļoti sarežģīti laikapstākļi – spēcīgs sānvējš un lietus, par pirmā posma norisi stāsta Māris Bogdanovičs. "Sacensības notika ļoti augstā tempā un noslēguma posmā pietrūka spēki, lai varētu vēl labāk nofinišēt. Sacensību laikā pašsajūta nebija pārāk laba, kā rezultātā nācās sakopot visus spēkus un saņemties, lai dienu noslēgtu labā pozīcijā. Tagad galvenais ir atpūsties pirms nākamā posma un ar pozitīvu skatu turpināt cīņu un izmantot tās iespējas, kas radīsies sacensību gaitā".

Turpinājumā Baltijas ceļa velobrauciens pārceļas uz Latviju. Jau trešdienas vakarā sportisti ieradīsies Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kur ceturtdien startēs otrais posms. Iespaidīgais riteņbraucēju peletons ceturtdien pulcēsies Rīgā. Svinīgais starts pulksten 14.00 tiks dots uz Brīvības ielas lielajā laukumā pie tirdzniecības centrā "Elkor Plaza", kur jau no pulksten 12.30 notiks komandu prezentācija.

No Rīgas sportisti dosies uz Siguldu, kur veiks apļus pa pilsētas apkārtnes ceļiem, pievarot arī tradicionālo Siguldas kalnu. Ikviens siguldietis aicināts uz atbalstīt dalībniekus jau ap pulksten 16.00, kad dalībnieki sasniegs pilsētu. Finišs gaidāms ap pulksten 17.30 pie stacijas pulksteņa. Kopumā riteņbraucējiem būs jāveic 160 kilometru gara distance.

Trešais posms piektdien sāksies vēl vienā no Latvijas sportiskākajām pilsētām - Valmierā. Jau no pulksten 11.00 visi Vidzemes sporta draugi aicināti pulcēties pie Valmieras pilsētas pašvaldības, kur gaidāma komandu prezentācijai. Starts Valmieras centrā paredzēts pulksten 12.00. Riteņbraucēji vispirms dosies Rūjienas virzienā, bet tad jau iebrauks Igaunijā. Finišs 177 kilometru garajā trešajā posmā gaidāms Pērnavā.

"Baltijas ceļa" daudzdienu velobrauciens finišēs 24. augustā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kad arī tiks noskaidrots uzvarētājs.

Source

DELFI Sports

Tags

Baltijas ceļš Velobrauciens
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form