Svētdien Čehijā ar pazīstamā "Ineos" komandas britu velosportista Tomasa Pidkoka uzvaru noslēdzies Pasaules kausa otrais posms kalnu riteņbraukšanā (MTB) olimpiskajā krosā (XCO). Latvijas čempions Mārtiņš Blūms 145 dalībnieku konkurencē ieņēma 47. pozīciju, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Pasaules kausa MTB XCO krosā otrais posms norisinājās Latvijai ļoti veiksmīgajā Nove Mešto trasē, Čehijā. 2017. gadā šeit Mārtiņš Blūms, startējot U23 vecuma grupā, izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā. Gadu vēlāk Latvijas visu laiku augstāko panākumu XCO krosā elites grupā paveica Arnis Pētersons, kurš ar zemu starta numuru aizcīnījās līdz ļoti augstajai astotajai vietai.

Šogad elites vīru sacensības Nove Mešto trasē izvērtās par ļoti nopietnu pārbaudījumu. Sacensību trase bija dubļaina. Pat līderiem lielajā kāpumā nācās kāpt nost no saviem velosipēdiem un kalnu pievarēt skrienot ar velosipēdiem pie rokas. Atšķirībā no citiem posmiem, Čehijā trase bija daudz platāka. Tajā tika iekļauta arī BMX trases elementi, daudz akmeņu sekciju, lēcieni un saknes.

Pēdējo gadu vadošajiem XCO krosa braucējiem nopietnu konkurenci sagādāja šosejas riteņbraukšanas jaunās zvaigznes – nīderlandietis Metjū van der Pūls un brits Tomass Pidkoks. Abi iepriekš guvuši augstākos panākumus velokrosā un sekmīgi startējuši arī XCO krosa sacensībās. Kā viens, tā otrs tieši XCO krosā startēs Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Mūsu Mārtiņš Blūms startēja ar 82. numuru. Kopumā piedalījās 145 dalībnieki.

Starta aplī līdera lomu uzņēmās van der Pūlss, kuram kopā ar Eiropas čempionu Nino Šurteru izdevās iegūt nelielu pārsvaru pār sekotājiem. Turpinājumā gan situācija mainījās. Pirmajā pamataplī van der Pūlam pievienojās Pidkoks. Abi riteņbraukšanas supertalanti ieguva vairāk nekā 30 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Trešajā vietā izvirzījās šveicietis Matiass Flūkcigers. Mārtiņš Blūms tikmēr cīnījās par pozīciju ceturtajā desmitā.

Trešajā aplī Pidkokam izdevās aizbēgt no van der Pūla. Brits aizvadīja izcilu sacīksti. Viņš bija gan ļoti tehnisks, gan jaudīgs kāpumos. Tikmēr nīderlandietiem strauji pietuvojās Flūkcigers. Pēdējos apļos neradās ne mazāko šaubu par Pidkoka uzvaru. Brits arī pirmais šķērsoja finiša līniju. Distancē Pidkoks pavadīja 1 stundu 20 minūtes un 55 sekundes. Otro vietu nosargāja van der Pūls, kurš uzvarētājam zaudēja tieši vienu minūti. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Flūkcigers (+00:01:15). Ceturtā vieta mājiniekam Ondrejam Cinkam, bet pasaules čempions Žordans Sarū samierinājās ar piekto pozīciju.

Mārtiņš Blūms 145 vīru konkurencē ieņēma 47. vietu. Latvijas čempions uzvarētājam zaudēja 7 minūtes un 48 sekundes.

Čehijā šajās dienās sevi apliecināja vēl trīs Latvijas MTB sportisti. Junioru meiteņu grupā Pasaules junioru sērijas sacensībās startēja "ZZK" sportiste Evelīna Ermane-Marčenko. 66 dalībnieču konkurencē trenera Vilmāra Tomsona audzēkne finišēja 35. vietā. Uzvarēja šveiciete Leā Hūbere, kurai Evelīna zaudēja 11 minūtes un 42 sekundes.

U23 vīru konkurencē Pasaules kausa otrajā posmā startēja – Mareks Balodis un Rodžers Petaks (abi "ZZK"). Kopumā šajā konkurences grupā sacentās 145 dalībnieki no 35 valstīm. Mareks Balodis otrajā aplī sasniedzot 41. laiku, sacensības noslēdza 90. pozīcijā. Tikmēr Rodžers Petaks ieņēma 95. pozīciju.