Svētdien Nīderlandes pilsētā Papendālē norisinājās UCI Pasaules kausa BMX superkrosā ceturtais posms. Sieviešu elites grupā līdz pusfinālam spēja aizkļūt Vanesa Buldinska, kurai sacensību noslēgumā 13. vietā. Tikmēr vīru elitē pirmo reizi šosezon ceturtdaļfinālā iekļuva Kristens Krīgers, kurš sacensības noslēdza 22. pozīcijā.

Papendālē šajā nedēļas nogalē pulcējās teju visi labākie planētas BMX braucēji, kuri aizvadīja Pasaules kausa BMX superkrosā trešā un ceturtā posma sacensības. Sestdien notikušajā trešajā posmā no latviešiem vistālāk aizkļuva Mikus Dāvids Strazdiņš, kurš sacensības noslēdza ceturtdaļfinālā.

Ceturtajā posmā sieviešu elites grupā abas latvietes – Vanesa Buldinska un Vineta Pētersone – astotdaļfinālam kvalificējās pēc attiecīgi gūtām pirmās un otrās vietas. Astotdaļfināla barjeru pārvarēja Vanesa Buldinska (AKSSC Valmiera/ Mītavas Kumeļi Jelgavas BJSS), kurai ceturtā vieta savā braucienā. Tikmēr Vineta Pētersone (AKSSC Valmiera/ Smiltene) citā braucienā ieņēma septīto vietu un tālāk netika.

Lielisku sniegumu Vanesa spēja nodemonstrēt ceturtdaļfinālā, kurā ieguva trešo vietu. Jelgavniece apsteidza arī vienu no labākajām Krievijas braucējām – Natāliju Afremovu. Mūsu sportiste startēja otrajā pusfināla braucienā. Spraigā cīņā Bulinska finišēja septītajā vietā, vēl līdz savam pirmajam finālam netiekot. Galarezultātā augstā 13. vieta. Uzvarēja pasaules čempione Laura Smuldersa no Nīderlandes.

Vīru konkurencē starp 154 sportistiem arī četri latvieši - Kristens Krīgers (AKSSC Valmiera/ Mītavas Kumeļi Jelgava), Mikus Dāvids Strazdiņš, Edvards Glāzers (abi AKSSC Valmiera/ Tālava) un Helvijs Babris (AKSSC Valmiera/ MŠA Valmieras Puikas). Visi mūsu vīri sasniedza 1/16 daļfinālu. Šo barjeru pārvarēja Kristens Krīgers, kamēr pārējie tālāk netika.

Trenera Ivo Lakuča audzēknis izcīnīja augsto trešo vietu astotdaļfināla braucienā, tādējādi pirmo reizi šajā sezonā jelgavnieks iekļuva ceturtdaļfinālā starp 32 labākajiem sportistiem. Kristens startēja pirmajā ceturtdaļfinālā kopā ar tādiem vīriem kā Žorisu Dodē un Romēnu Majē. Mūsu braucējs līdz beigām cīnījās par vietu četriniekā. Finišs tika sasniegts sestajā vietā, kas sacensību noslēgumā deva 22. pozīciju. Finālā arī šajā reizē uzvarēja Niks Kimmans.