Latvijas elites BMX braucējs Kristens Krīgers svētdien Beļģijas pilsētā Zolderā izcīnīja piekto vietu UEC Eiropas kausa izcīņas ceturtajā posmā, portālu "Delfi" informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Jelgavnieks Krīgers no "Stay Strong Latvia" komandas izcīnīja otro vietu savā astotdaļfināla braucienā, kam sekoja divas trešās vietas ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Lielajā finālā Kristens trases lielāko daļu atradās piektajā pozīcijā aiz diviem Nīderlandes un diviem Francijas braucējiem. Šajā pozīcijā trenera Ivo Lakuča audzēknis arī finišēja.

Uzvarēja Krīgera vienaudzis Niks Kimmans no Nīderlandes.

Savukārt sieviešu elitē Vineta Pētersone posmu noslēdz pusfinālā.

Jaunākajās vecuma grupās Latvijas sportisti ieguva sešas godalgas. B15/16 jauniešu grupā puišiem finālistu pulkā no Latvijas ierindojās "BMX Rīga AKSSC" pārstāvis Niks Rožukalns. Mūsu sportists, kurš sestdien palika uzreiz aiz goda pjedestāla, arī šajā posmā ilgu laiku bija ceturtais, tomēr veiksmīgi aizvadītā pēdējā taisne ļāva pakāpties par vienu pozīciju augstāk un izcīnīt trešo vietu.

B14 grupā uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena šajā posmā lielajā konkurencē kāpa "BMX Yess team Mārupe" sportists Mārtiņš Zadraks.

B12 puišu grupā otro dienu uz goda pjedestāla vietu izcīnīja "BMX Rīga" braucējs Edgars Langmanis. Lielajā finālā jaunais sportists izcīnīja trešo vietu.

M25+ amatieru grupā uzreiz aiz labāko trijnieka palika Klāvs Lisovskis un Viesturs Morozs, kuriem attiecīgi ceturtā un piektā pozīcija.

G11/12 meiteņu grupā finālā trešo vietu izcīnīja Paula Zavinska, bet viņas vārda māsai Paulai Kibarei piektā pozīcija.

Jāizceļ jaunās Elizabetes Sofijas Zeicas triumfs G7 konkurencē.

11 gadus veco puišu grupā finālā startēja divi latvieši – Kristers Apels ("BMX Rīga") un Emīls Allers ("BMX Yess team Latvia"). Pirmajā taisnē kritienu piedzīvoja Apels, kuram nācās samierināties ar astoto vietu, bet labu panākumu guva Allers, kuram trešā vieta

Nākamās nedēļas nogalē Ventspilī tiks atklāta Latvijas BMX sacensību sezona. Savukārt UEC Eiropas kausa nākamie divi posmi aprīļa beigās gaidāmi Nīderlandes pilsētā Kampenā.

Vēstīts, ka sestdien Zolderā UEC Eiropas kausa izcīņas BMX riteņbraukšanā trešajā posmā Latvijas sportisti dažādās vecuma grupās izcīnīja kopumā piecas godalgas.