Latvijas komandas "Rietumu banka – Rīga" sportists Māris Bogdanovičs trešdien finišēja piektajā vietā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena "Tour of China 2" otrajā posmā. Savukārt kopvērtējumā 11. vietu saglabā cits komandas braucējs Pēters Prūss, informēja komanda.

Vienu dienu pēc "Tour of China 1" daudzdienu velobrauciena (UCI 1. kategorija) startējis tādas pat kategorijas velobrauciens "Tour of China 2". Ķīnas tūre sadalīta divos atsevišķos velobraucienos, lai dotu iespēju sportistiem cīnīties par lielāku skaitu UCI punktiem. Abās sacensībās startē arī Latvijas vadošā šosejas riteņbraukšanas komanda "Rietumu banka – Rīga".

"Tour of China 2" otrdien startēja ar smagu kalnu etapu, kura garums sasniedza 118,2 kilometrus. Smagajā etapā no Latvijas vienības sportistiem visaugstāk ierindojās igaunis Pēters Prūss, kurš finišēja 11. vietā, 55 sekundes aiz uzvarētāja Kevina Riveras ("Androni Sidermec – Bottecchia"). Viesturs Lukševics bija 19. vietā (+00:03:14), 70. Māris Bogdanovičs (+00:15:50), 88. Armands Bēcis, 90. Andris Vosekalns (abi +00:16:30), bet Deinam Kaņepējam 118. vieta (+00:25:38).

Otrdien tika aizvadīts sacensību otrais posms. Tajā tika veikta 97,6 kilometru gara distance pilnīgā līdzenumā. Sacensību laikā tika turēts ļoti augsts temps, vidējam ātrumam sasniedzot 48 kilometrus stundā. 40 kilometrus pirms finiša izveidojās 15 cilvēku liela grupa, kurā atradās trīs "Rietumu banka – Rīga" braucēji: Māris Bogdanovičs, Deins Kaņepējs un Andris Vosekalns. Dobelnieks Bogdanovičs spēja izcīnīt otro vietu starpfinišā.

Desmit kilometrus pirms finiša no vadošās grupas atrāvās Andris Vosekalns, ar kuru kopā bija arī Japānas un Baltkrievijas riteņbraucēji. Lielā ātrumā tuvojošais peletons vispirms panāca Bogdanoviču un Kaņepēju, bet 800 metrus pirms finiša tika noķerts arī Vosekalns. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā.

Tajā "Rietumu banka – Rīga" komandas sportisti spēja virzīt aktīvi posmu aizvadošo Bogdanoviču, kurš spraigā cīņā izcīnīja piekto vietu. Par uzvarētāju kļuva austrālietis Skots Sanderlands no "IsoWhey Sports SwissWelllness team", kura laiks distancē bija 2 stundas 2 minūtes un 8 sekundes. Otro vietu ieguva spānis Huans Izaga, kamēr trešajā pozīcijā finišēja pazīstamais itāļu sprinteris Marko Benfato.

Pārējiem "Rietumu banka – Rīga" braucēji darīju visu, lai palīdzētu Bogdanovičam finiša spurtā. Pēters Prūss finišēja 13. vietā, Armands Bēcis bija 17., Viesturs Lukševics 55,., Deinam Kaņepējam 67. pozīcija (visi +00:00:00), kamēr Andris Vosekalns, tiekot noķerts pēdējā kilometrā, ierindojās 121. vietā (+00:00:55).

Kopvērtējumā lielas izmaiņas salīdzinājumā ar pirmo posmu nav notikušas. Līderis ir Kevins Rivera, bet no "Rietumu banka – Rīga" sportistiem visaugstāk atrodas Pēters Prūss, kurš ir 11. (+00:01:08). Viesturam Lukševicam 21. vieta (+00:03:24), Mārim Bogdanovičam 60. pozīcija (+00:15:58), 78. Armands Bēcis (+00:16:40), 93. Andris Vosekalns (+00:17:31), kamēr Deins Kaņepējs ieņem 118. pozīciju (+00:25:48).

Ceturtdien sacensību dalībniekus sagaida 94 kilometru garais sacensību trešais posms bez nopietniem kāpumiem.