Foto: Preimanis un Jaunslaviete nepārspēti arī SEB MTB sacensībās Kuldīgā
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON), Jeļizaveta Iļjina

Latvijā populārākajā kalnu riteņbraukšana seriāla SEB MTB maratona piektajā posmā svētdien, 31. jūlijā, Kuldīgā prestižākajā "Toyota Hybrid" distancē nepārspēti bija Matīss Preimanis ("Sportlife.lv") un Katrīna Jaunslaviete ("Ebike Machine"). Abi kalnu riteņbraucēji uzvaras svinēja arī iepriekšējā posmā pirms trijām nedēļām Vietalvā, tādējādi Kuldīgā viņiem bija otrie panākumi pēc kārtas.

SEB MTB maratonā Kuldīga allaž iezīmēta ar īpašu zīmi, jo šeit risinājušies posmi visu sezonu gaitā. Ierasti starta un finiša zona bija izvietota Kuldīgas pilsētas estrādē, kur dalībniekus uzmundrināt bija ieradušies vairāki simti kurzmenieku un pilsētas viesu.

"Toyota Hybrid" distancē vīru sacensībās 69 km pa Kurzemes pļavām un mežiem visatrāk veica Marīss Preimanis no "Sportlife.lv", kurš no saviem tuvākajiem konkurentiem aizbēga pēdējos kilometros, vienatnē jau veicot trasi pa Kuldīgas ielām un finišējot Kuldīgas estrādē. Sīvā cīņā otro vietu, būdams ātrākais pēdējā pagriezienām izcīnīja Andris Vosekalns ("Rietumu Delfin"), bet trešais bija Mārtiņš Blūms (ZZK). SEB MTB kopvērtējumā pēc pieciem no septiņiem posmiem līderpozīciju saglabā Oskars Muižnieks ("Sportlife.lv").

"Toyota Hybrid" distancē sieviešu sacensībās, traumas dēļ nestartējot sezonas līdzšinējais līderei Leldei Ardavai ("Rietumu Delfin"), otro posmu pēc kārtas pārliecinoši ātrākā bija Katrīna Jaunslaviete ("Ebike Machine"), aiz sevis atstājot Madaru Fūrmani ("Belo Cycling Project/Skanste") un Ingrīdu Šmiti ("Sportlife.lv"), kura pēc šī posma uzvilka līderes krekliņu.

Tautas populārajā "Virši-A" distancē (44,8 km) ātrākie bija "Sportlife.lv" braucēji Reinis Markss un Jānis Bērziņš, kuri finiša līniju šķērsoja kopā, bet uzvara pienācās Marksam. Viņš arī ir līderis kopvērtējumā masveidīgākajā "Virši-A" distancē vīru konkurencē. Sievietēm "Virši-A" distancē ātrakā kārtējo reizi bija Lāsma Ozola ("Patria-Bottecchia"), kura līdz ar to sev nodrošinājusi SEB MTB 2016. gada čempiones titulu "Virši-A" distancē. SEB MTB maratona sezona turpināsies Talsos (14. augusts), bet sezona noslēgsies 25. septembrī Ikšķilē.

Tags

kalnu riteņbraukšana Rietumu-Delfin SEB MTB

Comment Form