Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Vācijā ierindojās 76.vietā Pasaules kausa sezonas pirmajās sacensībās olimpiskajā krosā (XCO).

Uzvaru šajās sacensībās svinēja šveicietis Matīass Flikkīgers, kurš septiņus apļus pabeidza pēc vienas stundas 23 minūtēm un 54 sekundēm.

Otrajā vietā bija nīderlandietis Matjē vad der Pūls, kurš zaudēja 32 sekundes, bet vēl sekundi lēnāks bija francūzis Žordans Sarū.

"CST Sandd Bafang" komandas pārstāvis Blūms uzvarētājam zaudēja desmit minūtes un 12 sekundes, kas viņam deva 76. vietu starp 125 sportistiem, kuri tika pie ieskaitīta rezultāta.

Pērn cēsnieks šajā posmā bija spiests izstāties, bet vēl gadu iepriekš ieguva piekto vietu U-23 vecuma grupas sacensībās.

Jaunajā Pasaules kausa MTB XCO krosa sezonā iekļauti septiņi posmi, kas norisināsies Vācijā, Čehijā, Andorā, Francijā, Itālijā, Šveicē un ASV. Pasaules kausa posmos šajā sezonā sportistiem būs iespēja cīnīties par vērtīgiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem. Sezonas pirmajos posmos vīriešu elitē no Latvijas sportistiem startēs Blūms, kurš otro sezonu pēc kārtas pārstāv Nīderlandes komandu "CST Sandd Bafang".