Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Vācijā izcīnīja 32. vietu Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā olimpiskajā krosā (XCO) elites grupā.

Uzvaras laurus plūca Francijas kalnu riteņbraucējs Viktors Korecki, kurš finišēja pēc vienas stundas 20 minūtēm un 23 sekundēm. Nieka divas sekundes atpalika šveicietis Nino Šurters, bet trešo vietu sīvā cīņā guva viņa tautietis Matīass Flikīgers, kurš uzvarētājam zaudēja 23 sekundes.

Blūms no uzvarētāja atpalika četras minūtes un 23 sekundes, kas deva 32. vietu 151 startējušā sportista konkurencē. Nīderlandes komandu "CST PostNL Bafang" pārstāvošais cēsnieks pēdējos četros starpfinišos bija ceturtajā desmitā un pēdējā nogrieznī uzrādīja 24. rezultātu.

Tikmēr sestdien U-23 sacensībās 133 sportistu konkurencē piedalījās divi ZZK komandas latviešu riteņbraucēji. Mareks Balodis tika apdzīts par apli un ierindojās 101. vietā, bet Rodžers Petaks nefinišēja.

Turpat Albštatē norisinājās Pasaules junioru sērijas sacensības, kurās ZZK sportiste Evelīna Ermane-Marčenko nesasniedza finišu.

Šīs sezonas UCI Pasaules kausa MTB XCO krosā kalendārā iekļauti seši posmi, kas norisināsies Vācijā, Čehijā, Austrijā, Francijā, Šveicē un ASV.