Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms piektdien Brazīlijā izcīnīja 23.vietu saīsinātajā distancē Pasaules kausa posmā olimpiskajā krosā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Saīsinātās distances (XCC) sacensībās vīriešu konkurencē startēja 40 vadošie riteņbraucēji, kuri veica septiņus apļus un uzvarētājs trasē pavadīja mazāk nekā 20 minūtes. Trasē tika iekļauti gan nelieli tramplīni, kā arī īsi, bet stāvi kāpumi un nobraucieni.

Blūms startēja no otrās starta rindas. Pēc pirmajiem apļiem "CST PostNL Bafang" komandu pārstāvošais sportists atradās labāko 15 sportistu skaitā vien pāris sekundes aiz līderiem. Vadībā atradās neliela grupiņa ar favorītiem - Enriki Avančini, Nīno Šurteru un Tomasu Litšeru. Turpinājumā Blūms nedaudz savas pozīcijas zaudēja, atkāpjoties uz 25.vietu.

Pēdējā apļa ievadā izrāvienu veica Šurters, tomēr nozīmīgu pārsvaru šveicietis neieguva. Viņu uz brīdi apsteidza mājinieks Avančini, tomēr pēdējā apļa kāpumā vadības grožus pārņēma Litšers. Pēdējos metros gan šveicieti apsteidza Dienvidāfrikas Republikas čempions Alans Haterlijs, kurš izcīnīja uzvaru. Otrā vieta Litšeram, bet trešā francūzim Maksimam Morotē.

Blūms spraigā cīņā finišēja 23.vietā, uzvarētājam zaudējot 27 sekundes.

Svētdien vīru elites braucēji mērosies spēkiem pamatsacensībās olimpiskajā krosā.