Aizvadītās nedēļas nogalē Lietuvā norisinājās UCI 1. kategorijas elites treka riteņbraukšanas sacensības "Panevezys 2018", kurā startēja arī divi Latvijas trekisti – Ainārs Ķiksis un Vitālijs Korņilovs. 1000 metru distancē Ķiksis izcīnīja augsto trešo vietu, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Paņevežas pilsētā esošajā "Cido" arēnā nedēļas nogalē aizvadītas augsta mēroga treka riteņbraukšanas sacensības "Panevezys". Par pasaules ranga punktiem sacentās augsta līmeņa Eiropas valstu trekisti. Dalībnieku vidū bija arī abi Latvijas vadošie trekisti – Ainārs Ķiksis un Vitālijs Korņilovs. Ja Ainārs uzsvaru lika uz savām kroņa disciplīnām, sprintu, kēringu un 1000 metru braucienu, tad Vitālijs Korņilovs startēja sev parocīgajā omniumā, skrečā un grupas braucienā.

Ķiksis sacensības iesāka ar dalību sprinta kvalifikācijā. 200 metrus gaitā "Evelo team" komandu pārstāvošais riteņbraucējs veica pēc 10,448 sekundēm, kas deva sesto vietu starp 12 sportistiem. Tālākām cīņām kvalificējās astoņi labāko laiku īpašnieki. Ceturtdaļfinālā Ainārs atzina Lietuvieša Svajūna Jonauskas pārākumu, tādējādi sacensības noslēdzot sestajā pozīcijā.

Svētdien "Evelo team" braucējs Ķiksis vispirms startēja kēringā, kam sekoja 1000 metru brauciens. Pirmās kārtas kēringa braucienā latvietis finišēja otrajā vietā aiz sacensību uzvarētāja – poļa Mateuša Rudika. Finālbraucienu Ķiksis iesāka no neparocīgās pirmās pozīcijas. Spraigā cīņā pieredzējušais sportists finišēja sestajā vietā.

Lieliski Ainārs sevi apliecināja 1000 metru braucienā. Desmit sportistu konkurencē Latvijas trekists sasniedza trešo labāko laiku – 1 minūte un 5,525 sekundes. Uzvarēja Polijas sportists Adrians Kaisers, kurš brauca par 1,3 sekundēm ātrāk nekā Ķiksis.

"ZZK" komandu pārstāvošais Vitālijs Korņilovs sacensību pirmajā dienā sacentās skrečā un punktu sacensībās. Skrečā sportisti veica 60 apļus (15 kilometrus). 20 dalībnieku konkurencē pieredzējušais Latvijas sportists izcīnīja devīto vietu, uzvarētājam Sergejam Rostovcevam zaudējot vienu apli. Piektajā vietā ierindojās lietuvietis Ramūns Nevardauskas.

Aizraujošajā punktu sacīkstē startēja 21 dalībnieks. Pārliecinošu uzvaru guva Šveices trekists Terijs Širs, kurš iekrāja 78 punktus. Korņilovs tikmēr starpfinišos spēja tikt astoņiem punktiem. Mūsu braucējs uzvarēja ceturtajā starpfinišā, kā arī bija otrais septītajā no kopumā 12 starpfinišiem. Kopsummā tas deva astoto vietu.

Svētdien Korņilovs startēja daudzcīņā (omiumā). Tajā tika iekļauts skrečs, tempa un izslēgšanas braucieni. Skrečā Vitālijs 20 dalībnieku konkurencē bija 14. Tempa braucienā tika izcīnīta 12. vieta, kamēr izslēgšanas braucienā mūsu sportistam atkal 14. pozīcija. Ar summā iegūtajiem 50 punktiem Vitālijs sacensības noslēdza 12. vietā. Uzvarēja Sergejs Rostovcevs no Krievijas.