"Filter Velokausa" un "Filter Skrējiena" ceturtajā posmā, kas notika Garkalnē, šosejas riteņbraukšanas pāru braucienos uzvaru izcīnīja Vitālija Korņilova un Kristapa Knopa duets, MTB braucienā posmā triumfēja Edgars Krūmiņš un Ingrīda Šmite, bet kopvērtējumā par sezonas čempioniem kļuva Šmite un Kaspars Kipurs, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Siltā ceturtdienas vakarā Garkalnē pulcējās šosejas un MTB riteņbraukšanas, kā arī skriešanas cienītāji uz "Filter Velokauss" un "Filter Skrējiens" 2018. gada sezonas ceturto posmu. Ja šosejas riteņbraucējiem un skrējējiem šis bija priekšpēdējais posms, tad MTB braucienā tieši Garkalnē arī noskaidrojās sezonas kopvērtējuma uzvarētāji.

MTB braucēji veica astoņu kilometru garu distanci pa meža takām un ceļiem. Visātrāko laiku sasniedza Latvijas Riteņbraukšanas amatieru MTB ranga vicelīderis Edgars Krūmiņš no "Patria – Bottecchia" komandas, kurš trasi veica 13 minūtēs un 46 sekundēs. Otro vietu ieguva Kaspars Kipurs, kurš Krūmiņam zaudēja 33 sekundes. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Kipura komandas biedrs no "Ebike Machine" vienības Viktors Nerugals, kurš pēc trijiem posmiem bija kopvērtējuma līderis. Nerugals uzvarētājam piekāpās par 1 minūti un 2 sekundēm.

Sievietēm arī šajā posmā ātrākā bija "Baldones velokomandas" riteņbraucēja Ingrīda Šmite no "Baldones velokomandas", bet starp jaunajiem riteņbraucējiem pirmais – Ernests Neļķe ("Garkalne MTB").

Sezonas lielajā kopvērtējumā, kur tika vērtēti trīs labākie posmi, uzvarēja Kaspars Kipurs, kurš aiz sevis atstāja Viktoru Nerugalu un "Engures sportam" riteņbraucēju Ivo Levānu. Dāmām pirmā bija Ingrīda Šmite, bet otrā Evelīna Roze-Budļevska. Labākais sezonas jaunais riteņbraucējs ir Artis Neļķe.

Šosejas riteņbraukšanas sacensību dalībnieki mērojās spēkiem 20 kilometru garajā pāru braucienā. Visātrāko laiku sasniedza pērnā gada čempiona Vitālija Korņilova un Kristapa Knopa (abi "ZZK") veidotais duets. Trasē abi sportisti pavadīja 25 minūtes un 53 sekundes. Uzrādītais laiks šajā trasē ir otrais visu laiku labākais. Otro vietu ceturtajā posmā izcīnīja "Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free" vīri – Niklāvs Boļšis un Artis Roze. Uzvarētājiem viņi zaudēja 14 sekundes. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Didzis Piļāns un Andris Balodis ("Virsotne/MARMOT"). Šo duetu no uzvarētājiem šķīra 20 sekundes.

Dāmām labākā šajā posmā bija dobelniece Daniela Leitāne, kura startēja vienā pārī ar Elviju Zommeru. Otrā bija Viktorija Sipoviča, bet trešā Santa Sanija Jurgena (abas "Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free"). Labākais jaunais braucējs tikmēr izrādījās Kristaps Siltumēns ("Doltcini Latvia Cycling team").

"Filter Skrējienā" dalībnieki veica piecu kilometru garu distanci. Uzvaru izcīnīja Mārtiņs Soste, otrais bija Kristaps Sūna, bet trešais Vairis Krauklis.

Sezonas lielais fināls notiks 26. augustā Ainažos, turpat paredzēta arī sezonas lielā apbalvošana.