Latvija saņem divas vietas dalībai Rio olimpiskajās spēlēs šosejas riteņbraukšanā
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienības (UCI) publicējusi kvotu sadali pa valstīm šī gada Olimpiskajām spēlēm šosejas riteņbraukšanā grupas un individuālajos braucienos. Latvijai piešķirtas divas vietas grupas braucienā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2016. gada Rio olimpiskās spēles risināsies no 5. – 21. augustam. Spēļu programmā no ritēnbraukšanas iekļautas arī sacensības šosejas, MTB, BMX un treka riteņbraukšanā. Pirmajos trijos velosporta veidos par nokļūšanu uz Brazīliju cīnījās arī Latvijas sportisti.

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) publicējusi kvotu sadali šosejas riteņbraukšanā. Līdz pat aizvadītā gada beigām valstu braucēji vairākos rangos cīnījās par ceļa zīmēm uz olimpiskajām spēlēm. Tika vērtēts gan pasaules tūres rangs, kur sacenšas tikai 18 pasaules tūres vienību sportisti, gan arī UCI nāciju rangs, kur savukārt tika vērtēti Pro kontinentālo un kontinentālo vienību braucēji.

Latvijai, pateicoties mūsu sportistu rezultātiem, piešķirtas divas vietas olimpisko spēļu grupas braucienam. Pirmo ceļazīmi jūlijā Latvijai izcīnīja viens no tobrīd mūsu diviem pasaules tūres riteņbraucējiem – Gatis Smukulis. 28 gadus vecais smiltenietis guva trešo vietu pasaules tūres kalendārā iekļautajā Polijas daudzdienu velobrauciena posmā. Tikmēr otrā ceļazīme tika nopelnīta pēc UCI Eiropas nāciju ranga. Šeit Latvijai 22. vieta. Jāatzīmē, ka lauvas tiesu no punktiem nopelnīja 2015. gada Amerikas tūres ranga līderis Toms Skujiņš, kura kontā 208 punkti. Individuālajā braucienā šobrīd Latvijai kvota nav piešķirta.

Maksimālais kvotu skaits grupas braucienā ir piecas. Tās nopelnījušas – Beļģija, Kolumbija, Spānija, Lielbritānija un Itālija. Pie divām vietām, tāpat kā Latvija, tikušas arī Igaunija un Lietuva. Kopumā grupas braucienā startēs 144 sportisti. Grupas brauciens šosejas riteņbraukšanā jau norisināsies pirmajā sacensību dienā – 6. augustā.

Tags

Gatis Smukulis Riteņbraukšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form