Latvijas BMX riteņbraucēji Edžus Treimanis un divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs svētdien nesasniedza Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā notikušā Pasaules kausa otrā posma finālu superkrosā.

Sacensību pusfinālā latviešu sportisti atpalika no līderiem jau pēc pirmā līkuma un līdz finišam nespēja atgūt zaudēto. Treimanis braucienā ierindojās sestais, bet Štrombergs finišēja septītajā pozīcijā.

Finālā uzvaru izcīnīja nīderlandietis Nīks Kimans, bet otrais aiz viņa finišēja pasaules čempions Sems Vilobijs no Austrijālijas. Savukārt trešajā vietā finišēja Kimana tautietis Jelle van Gorkoms.

Kā zināms, Treimanis sestdien izcīnīja septīto vietu Pasaules kausa sezonas otrā posma individuālajā braucienā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva pazīstamais ASV pārstāvis Konors Fīldss - 2013.gada Pasaules kausa ieguvējs trasi veica 37,91 sekundē. Otrajā vietā ierindojās pirmā posma uzvarētājs brits Laiems Filipss, bet trešais palika Vilobijs.

Dienas pirmajā pusē notika kvalifikācijas sacensības, lai noskaidrotu pārējos 48 dalībniekus, kuri svētdien startēja pamatsacensībās. Visi kvalifikācijas dalībnieki aizvadīja trīs braucienus, bet no latviešiem pamatsacensībām kvalificējās Štrombergs un Rihards Veide, kamēr Krīgeram šo barjeru pārvarēt neizdevās.

Kā zināms, aprīlī sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Treimanis bija ceturtais.

Šajā sezonā Pasaules kausa kalendārā līdz septembrim paredzēti pieci posmi.

Pērnajā jūnijā sākās 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas ilgs divus gadus. Ja Londonas olimpiskajām spēlēm pa trim riteņbraucējiem kvalificējās spēcīgākajām piecām valstīm, šoreiz šādu daudzumu sportistu varēs vest vien četras valstis, kas Latvijai prasīs smagu cīņu.