Latvijas BMX sportisti uzsāks cīņu par vietu olimpiskajās spēlēs
Foto: Jānis Līgats

Sestdien Austrālijas pilsētā Šepartonā ar pirmo Pasaules kausa posmu BMX superkrosā tiks atklāta olimpiskā BMX sezona. Sacensībās startēs četri Latvijas elites sportisti – Helvijs Babris, Kristens Krīgers, Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska. Savainojuma dēļ pirmie posmi jāizlaiž Mikum Strazdiņam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Olimpiskā BMX sezona sākas ļoti agri. Turpmāko divu nedēļu nogalēs Austrālijā notiks četri UCI Pasaules kausa BMX superkrosā posmi, kas būs ļoti nozīmīgas sacensības olimpiskās kvalifikācijas ietvaros gan valstīm, kuras cīnās par maksimālajām kvotām, gan valstīm, tostarp Latvijai, kuru sportisti četrgades nozīmīgākajam sporta forumam centīsies kvalificēties pēc UCI individuālā ranga.

Šīs nedēļas nogalē pasaules BMX elite pulcējas Austrālijas pilsētas Šepertonas BMX centrā, kur sestdien un svētdien notiks pirmie divi Pasaules kausa posmi. Uz tālo zemi no Latvijas sportistiem devušies - Kristens Krīgers ("Mītavas kumeļi"/"AKSSC Valmiera"), Helvijs Babris ("MŠA – Valmieras puikas"/"AKSSC"), Mikus Strazdiņš ("Tālava VBSS"/ "AKSSC Valmiera"), Vineta Pētersone ("Silvas ziķeri"/"AKSSC Valmiera") un Vanesa Buldinska ("Mītavas kumeļi"/"AKSSC Valmiera").

Pirmie posmi treniņa laikā gūtā rokas savainojuma dēļ secen ies Mikum Strazdiņam. Pārējie sportisti gan ir kaujinieciski noskaņoti labi iesākt tik nozīmīgo sezonu. Ar sportistiem Austrālijā strādā "Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) Valmiera" treneri Miks Puķītis un Ivo Lakučs.

Sacensību sākums gaidāms pulksten 03.00 naktī pēc Latvijas laika (plkst. 12.00 pēc vietējā laika) ar pirmās kārtas braucieniem. Pēc tiem četri labākie braucēji no katra brauciena kvalificēsies pamatsacensībām, bet pārējiem būs iespēja tikt tālāk pēdējās cerības braucienos.

Turpinājumā gaidāmi 1/16 daļfināli, astotdaļfināli, ceturtdaļfināli, pusfināli un lielie fināli. To sākums pēc Latvijas laika būs pulksten 07.00.

Sacensībām tiešraidē būs iespējams sekot līdzi "BMX Live TV" kanālā vietnē "YouTube".

Tags

BMX
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form