Latvijas MTB ranga 2015. gada pirmais numurs – Mārtiņš Blūms
Foto: Zigismunds Zālmanis, Jeļizaveta Iļjina

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) turpinot tradīcijas, publicējusi 2015. gada ranga tabulas kalnu riteņbraukšanā. Vīru elites grupā ranga pirmais numurs ir "ZZK/ Cēsis" komandas braucējs Mārtiņš Blūms, informē LRF.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kalnu riteņbraukšana Latvijā ir viens no iecienītākajiem masu sporta veidiem. Pēdējos gados arvien labākus rezultātus mūsu sportisti guvuši arī starptautiskā mēroga sacensībās. Šajā gadā cēsinieki – Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons katrs pa reizei izcīnījuši 12. vietu pasaules kausa izcīņas posmos U23 vecuma grupā, bet UCI rangā no latviešiem visaugstāk atrodas elites sportists Matīss Preimanis.

Ik gadu Latvijas MTB izlases galvenais treneris Normunds Noreiko sezonas noslēgumā apkopojis dažāda vecuma pašmāju kalnu riteņbraucēju rezultātus pašmāju un arī starptautiskajās sacensībās, izveidojot ranga tabulas. Tajās, ņemot vērā sportistu rezultātus, piešķirti punkti.

Elites vīru grupā ranga pirmais numurs šajā gadā ir "ZZK/ Cēsis" komandas sportists Mārtiņš Blūms. Starptautisko rūdījumu guvušais sportists iekrājis 267 punktus, no kuriem lielākā daļā gūti pašmāju MTB maratona un MTB XCO krosa čempionātos. Tikai četrus punktus Blūmam zaudēja "Sportlife Cycling team" vienības braucējs Matīss Preimanis, kuram lielākais punktu īpatsvars gūts starptautiskajās sacensībās, kā arī Latvijas čempionātos. Ranga trešais numurs ir Mārtiņa Blūma komandas biedrs no "ZZK/ Cēsis" komandas Arnis Pētersons, kuram 226 punkti. Jāatzīmē, ka Arnis nav startējis Latvijas čempionātā MTB maratonā. Labāko sešiniekā vietas izcīnījuši arī – divi "Sportilife Cycling team" komandas braucēji – Pēteris Janevics (192 punkti) un Oskars Muižnieks (155 punkti). Sešinieku noslēdz šī gada Latvijas čempions MTB maratonā Raivis Zīmelis no "MySport" vienības. Raivja kontā 133 punkti. Pavisam punktus izcīnījuši ir 22 sportisti.

Junioru konkurencē ranga līderis ir "NN Sporta kluba" pārstāvis Edvarts Višķers. Pirmo gadu junioru vecumā esošais koknesietis nopelnījis 123 punktus. Tikai par punktu mazāk iekrājis "Sportlife Cycling team" braucējs Tomass Kārlis Iļjenko. Trešajā vietā ar 104 punktiem atrodas Višķera komandas biedrs Dāvis Perševics.

Jauniešu grupā, kur sportisti punktus pelnīja tikai pašmāju MTB sacensībās, pirmajā vietā atrodas Kristofers Bindemanis, kurš par desmit punktiem apsteidz smiltenieti Endiju Ramani. Trešajā vietā tikmēr ir dobelnieks Ādams Veins Rozenfelds. Zēnu vērtējumā tikmēr līderis ir Ķekavas novada sporta skolas pārstāvis Elvijs Zommers, apsteidzot Arvo Godiņu un Kristiānu Belohvoščiku.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form