Latviju pirmajās Eiropas spēlēs pārstāvēs arī riteņbraucējs Skujiņš
Foto: AFP/Scanpix

Latviju jau šomēnes Azerbaidžānā gaidāmajās Eiropas spēlēs starp riteņbraucējiem pārstāvēs arī Toms Skujiņš, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Jau iepriekš bija zināms, ka Latviju gaidāmajās sacensībās pārstāvēs pieredzējušie Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins, bet nu viņiem pievienojušies arī Skujiņš, kurš iepriekš bija rezervista lomā. Savukārt dāmu konkurencē piedalīsies Dana Rožlapa.

Iepriekš pieteikumā Eiropas spēlēm bija iekļauts arī riteņbraucējs Andris Smirnovs no "Rietumu-Delfin" komandas, taču viņš sacensībās tomēr nepiedalīsies.

Skujiņš, kuram 15.jūnijā paliks 24 gadi, jau otro sezonu aizvada ASV komandā "Hincapie Sportswear", kur lieliski sācis sezonu. Vēl tikai svētdien viņš bija labākais Vinstonas-Seilemas vienas dienas velobraucienā (UCI kat.1.2), bet maijā viņš uzvarēja vienā no prestižā Kalifornijas velobrauciena (UCI kat.2.HC) posmiem, turklāt vairākas dienas bija arī kopvērtējuma līderis.

Pirmās Eiropas spēles norisināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku no šī gada 12. līdz 28.jūnijam, tajās piedalīsies vairāk nekā seši tūkstoši kontinenta atlētu, kuri sacentīsies 20 sporta veidos.

Latvijas delegācijas prezentācijas pasākums notiks 8.jūnijā plkst.16 VAS "Latvijas Valsts meži" administrācijas birojā, Vaiņodes ielā 1. Tajā arī tiks nosaukts, kurš Latvijas sportists nesīs karogu pirmo Eiropas spēļu atklāšanas ceremonijā.

Kā zināms, sākotnēji bija plānots, ka Latviju pārstāvēs 67 sportisti, tomēr traumas dēļ sacensībās nevarēs piedalīties cīkstone Laura Skujiņa. Tiesa, nu sacensībām viņas vietā pieteikts Skujiņš.

Visplašāk pārstāvēta Latvija šajās spēlēs būs cīņas sporta veidos, kur pat bez Skujiņas piedalīsies desmit sportisti, ieskaitot titulēto Anastasiju Grigorjevu.

Latvija lielas cerības varētu saistīt arī ar pludmales volejbolu, kur gan nepiedalīsies valsts vadošais pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, toties turnīrā startēs Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, lai gan sākumā Pļaviņš bija vienā pārī ar Hermanu Egleskalnu.

Pašmāju sportisti var pretendēt uz gana augstām vietām arī vingrošanā, kur Latvijas atlēti regulāri iekļūst Pasaules izaicinājuma kausa posmu finālsacensībās, ik pa reizei izcīnot arī kādu godalgu. Latviju vingrošanā pārstāvēs Valērija Grišāne, Diāna Jerofejeva, Alīna Circene, Sergejs Pozņakovs, Vitālijs Kardašovs un Dmitrijs Trefilovs. Eiropas spēlēs piedalīsies arī smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kurš vēl maija sākumā izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā.

Tikmēr Latvija šajās Eiropas spēlēs nepiedalīsies vieglatlētikas sacensībās, jo to laikā tiks aizvadītas Eiropas komandu čempionāta zemākās līgas cīņas ar 14 valstu līdzdalību, tāpēc piedalīties varēs tikai to valstu sportisti, kuru vidū Latvijas nav.

Džudo šajās sacensībās vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, bet Eiropas spēlēs nav iekļauts teniss.

Latvijas komandas sastāvs pirmajām Eiropas spēlēm:

badmintons - Kristīne Šefere, Ieva Pope, Reinis Krauklis;

bokss - Artjoms Ramlavs, Artūrs Ahmetovs, Mihails Pavlovs, Raitis Sinkevičs, Ņikita Vesockis;

cīņa - Kristaps Kalnakārklis, Češlavs Beštenis, Igors Kostins, Armands Zvirbulis, Alberts Jurčenko, Imants Lagodskis, Dmitrijs Mihailovs, Violeta Ponomarjova, Karalina Tjapko, Anastasija Grigorjeva, Jevgēņijs Koļcovs, Aleksandrs Višņakovs (rezervists);

daiļlēkšana - Georgs Peskiševs, Annija Zagorska;

džudo - Konstantīns Ovčiņņikovs, Aigars Mīlenbergs, Jevgēņijs Borodavko, Artūrs Ņikiforenko, Dmitrijs Fedosejenkovs, Mihails Šteinbuks;

galda teniss - Matīss Burģis;

kanoe un smaiļošana - Aleksejs Rumjancevs, Miķelis Ežmalis, Aldis Artūrs Vilde, Madara Aldiņa;

karatē - Ruslans Sadikovs;

loka šaušana - Anete Kreicberga, Eduards Lapsiņš;

paukošana - Mihails Jefremenko;

peldēšana - Airina Baikova, Dana Kolidzeja, Daniils Bobrovs, Artūrs Pesockis, Deniss Komars;

pludmales volejbols - Ruslans Sorokins, Aleksandrs Solovejs, Mārtiņš Pļaviņš, Haralds Regža, Tīna Laura Graudiņa, Marta Ozoliņa;

BMX - Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Rihards Veide, Sandra Aleksejeva;

šosejas riteņbraukšana - Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins, Toms Skujiņš, Andžs Flaksis (rezerve), Dana Rožlapa;

MTB - Arnis Pētersons, Matīss Preimanis (rezerve), Pēteris Janevics (rezerve), Mārtiņš Blūms (rezerve);

sambo - Artūrs Čerņavskis;

šaušana - Agate Rašmane, Lauris Strautmanis;

triatlons - Andrejs Dmitrijevs;

vingrošana - Valērija Grišāne, Diāna Jerofejeva, Alīna Circene, Sergejs Pozņakovs, Vitālijs Kardašovs, Dmitrijs Trefilovs.

Tags

MTB Rietumu-Delfin Riteņbraukšana UCI

Comment Form