Portālā "Delfi" noslēdzies līdzjutēju balsojums par Latvijas labākajiem riteņbraucējiem. Par labāko riteņbraucēju līdzjutēji atzinuši BMX frīstailistu Ernestu Zēboldu, bet labākā jaunā riteņbraucēja nominācijā visvairāk līdzjutēju balsis nopelnījis cits BMX frīstaila sportists Patriks Vīksna.

Sesto gadu pēc kārtas, ar mērķi popularizēt riteņbraukšanas sporta veidu lielākos panākumus, kā arī noteikt labākos sportistus, tiek rīkota aptauja par Latvijas labāko riteņbraucēju un labāko jauno riteņbraucēju.

Labākā riteņbraucēja balvai tika izvirzīti septiņi sportisti, kuri guvuši panākumus augsta mēroga starptautiskos panākumus. Uzvarētājs šajā nominācijā tiek noteikts pēc pieciem kritērijiem: līdzjutēju, LRF padomes, BMX klubu padomes, šosejas un MTB treneru padomes, kā arī mediju balsojuma.

Līdzjutēju balsojumā, kurā kopumā tika atdotas 3279 balsis, uzvarēja talantīgais BMX frīstaila sportists Ernests Zēbolds. Ventspilnieks, kurš pārstāv "Rave BMX" komandu, šajā gadā izcīnīja augsto 12. vietu Pasaules kausa izcīņas posmā, kas ir augstākais Latvijas sportistu panākums UCI līmeņa BMX frīstaila sacensībās. Zēboldam tika 45,5 procenti no visām atdotajā balsīm.

Otro vietu tikmēr līdzjutēju balsojumā ieņēma karjeras sekmīgāko sezonu aizvadījušais carnikavietis Toms Skujiņš. "Trek – Segafredo" komandu pārstāvošais Latvijas šosejas riteņbraucējs, kurš līdzjutēju balsojumā saņēma 17,5 procentu balsu, šajā gadā aizvadīja spilgtu sezonu. Tajā tika gūtas uzvaras Maljorkas un Varēzes velobraucienos, kā arī Kalifornijas tūres posmā. Kalifornijā Toms ieguva arī kalnu karaļa kreklu. "Tour de France" velobraucienā latvietis izcīnīja augsto piekto vietu 15. posmā, bet uz pieciem posmiem ieguva kalnu karaļa kreklu. Labāko trijnieku balsojumā noslēdza Latvijas elites BMX braucējs Edžus Treimanis. Viņa lielākais panākums šajā gadā bija izcīnītā sestā vieta Pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā posmā. Līdzjutēju balsojumā valmierietis saņēma 16,4 procentu balsu.

Labākais jaunais riteņbraucējs tiek noteikts pēc četriem kritērijiem – līdzjutēju, LRF padomes, BMX klubu padomes un MTB, kā arī šosejas un MTB treneru padomes balsojuma.

Arī šajā nominācijā uzvarēja BMX frīstaila sportists. 39 procentu balsis ieguva Patriks Vīksna no "Rave BMX" komandas, kurš šajā gadā izcīnīja trešo vietu Pasaules Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs. Otro vietu ieguva BMX sportists Edvards Glāzers, kurš spēja uzvarēt Pasaules Jaunatnes Olimpisko spēļu puišu sacensībās, kā arī triumfēja Eiropas kausa posmā. Kopumā Glāzeram 26,2 procentu balsis. Trešo lielāko balsu skaitu ieguva MTB Downhill braucēja Paula Žibasa. Talantīgā sportiste izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā juniorēm, bet kopvērtējumā guva trešo pozīciju. Pasaules čempionātā Paulai piektā vieta. Līdzjutēju balsojumā sportiste saņēma 20,4 procentus.

Latvijas gada labākais un labākais jaunais riteņbraucējs tiks paziņots piektdien, 23. novembrī VEF Kultūras pilī, kur norisināsies Latvijas Riteņbraukšanas federācijas Čempionu vakars.