Ceturtdien aizvadīts Slovākijas daudzdienu velobrauciena 2. posms, kurā 230 kilometru garajā distancē piekto vietu izcīnīja "Wallonie – Bruxelles" komandas Latvijas elites izlases šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš. Kopvērtējumā dobelnieks ieņem 23. pozīciju, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Slovākijas tūre, kurā iekļauti pieci posmi, ceturtdien turpinājās ar ļoti garo otro posmu. Sportisti veica 230 kilometru garu un pauguriem bagātu distanci. Sacensības noritēja ļoti aukstos un lietainos laika apstākļos. Gaisa temperatūra svārstījās ap +6 grādiem pēc celsija. Trasē tika iekļauti divi otrās un divi pirmās kategorijas kāpumi.

Otrajā posmā viss izšķīrās lielās grupas finišā. Pēdējie kilometri bija ļoti tehniski, bet noslēdzošie metri tika veikti pret kalnu. Liepiņš par pozīciju cīnījās vienatnē. Latvietis finiša spurtu sāka no 15. pozīcijas. Pēdējos metros atdodot visus spēkus, dobelnieks aizcīnījās līdz piektajai vietai, kurā arī finišēja. Nedaudz negaidīti spēcīgajā konkurencē uzvarēja Rumānijas čempions Mihaels Edvards Grosu no Marseļas vienības, kurš aiz muguras atstāja Beļģijas sportistu Īvsu Lampārtu, kurš izcīnīja sudrabu Eiropas čempionātā. Tikmēr trešais bija Francijas vadošais sprinteris Arno Demārs.

Kopvērtējumā līderis ir Lampārts, kurš par 3 sekundēm apsteidz Šveices čempionu Stefanu Kūngu. Liepiņš pakāpies uz 23. vietu, 54 sekundes aiz līdera. Velobrauciens piektdien turpināsies ar 200 kilometru garu etapu.