Svētdien Šveicē notikušajā pasaules čempionātā MTB maratonā visaugstāk no Latvijas sportistiem ierindojās "DTG – MySport" komandu ikdienā pārstāvošais Oskars Muižnieks (attēlā no labās), kurš 181 dalībnieka konkurencē izcīnīja augsto 25. vietu. Uldis Ālītis finišēja 130. pozīcijā, portālu "Delfi" informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs Toms Markss.

Šī gada pasaules čempionātā MTB maratonā Latviju pārstāvēja divi sportisti, kuri ikdienā pārstāv Latvijas vadošo MTB vienību "DTG – MySport" – Oskars Muižnieks un Uldis Ālītis. Ja Uldis augstākā mēroga MTB maratonos jau startējis vairāk nekā piecas reizes, tad Oskaram Muižniekam šis bija otrais pasaules čempionāts.

Elites vīru grupas sportisti sacentās 91,6 kilometru garā distancē. Tajā tika iekļauti trīs ļoti izteikti gari kāpumu. Trases laikā dalībnieki sakrāja vairāk nekā 4000 augstuma metrus. Ņemot vērā, ka Šveicē ilgāku laiku nebija lijis, trase bija sausa un putekļaina. Tehniskajos nobraucienos sportistiem bija jārēķinās ar asajām akmeņu šķautnēm.

Kopumā sacensībās startēja 181 dalībnieks. Abi latvieši startā atradās beigu daļā. Pirmie kilometri tika veikti pa asfaltētu kāpumu vairāk nekā 3 kilometru garumā. Braucot maksimālajā jaudā, Muižnieks prata ievērojami uzlabot savas pozīcijas, tiekot līdz 63. vietai. Sekojošajā garajā nobraucienā mūsu sportists prata atgūt enerģiju, lai turpinājumā spētu turēt labu tempu.

Pakāpeniski Oskars panāca un apsteidza vienu konkurentu pēc otra. Pēc veiktajiem 50 kilometriem Muižnieks bija pakāpies uz 49. vietu, bet trases otrā daļa viņam padevās vēl sekmīgāka. Pēc 70. kilometra Liepājas pašvaldības atbalstītais sportists bija aizcīnījies līdz 34. vietai. Pēdējā daļa atkal tika veikta garā kāpumā. Atdodot visus spēkus, Muižnieks turpināja apdzīt konkurentus. Finišu viņš sasniedza cienījamajā 25. vietā.

Uzvarēja kolumbietis Leonardo Paezs, kuram Oskars zaudēja 17 minūtes un 18 sekundes. Otro vietu ieguva čehs Kristians Haineks, bet trešo Samuele Porro no Itālijas. Uzvarētājs trasē pavadīja četras stundas 17 minūtes un 58 sekundes.

Savas pozīcijas trases laikā uzlabot spēja arī Uldis Ālītis. Viņš sacensības noslēdza 130. vietā. Uzvarētājam no Ventspils nākušais sportists zaudēja 1 stundu 14 minūtes un 21 sekundi. Tehnisku neveiksmi sākuma daļā piedzīvoja latviski runājošais Igaunijas riteņbraucējs Pēters Prūss, kurš sacensības noslēdza 33. vietā.