Oskars Muižnieks sestdien Siguldā "Latvijas valsts mežu" kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona sezonas otrajā posmā nodrošināja savu trešo valsts čempiontitulu maratonā, ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Elites un amatieru čempiona tituli tika noskaidroti 46 kilometru garajā "Toyota Hybrid" distancē. Trases veidotāji bija parūpējušies, lai distance būtu kāpumiem, nobraucieniem, šaurām takām un virkni citu pārbaudījumu bagāta.

Jau īsi pēc starta atrāvienā devās pēdējo divu gadu čempions Muižnieks, kuram pievienojās 2018. gada Pasaules kausa posmā astoto vietu ieguvušais Arnis Pētersons un jaunais "ZZK" komandas talants Rodžers Petaks. Vēlāk gan Muižniekam ar Pētersonu izdevās atrautiets no Rodžera, kamēr līderu duetam pievienojās vēl viens "DTG - MySport" vienības braucējs Lauris Purniņš.

Trijatā sekmīgi sastrādājoties, visi trīs "DTG - MySport" vīri finiša līniju šķērsoja kopā. Latvijas čempiona titulu jau trešo gadu pēc kārtas guva Muižnieks, otrā vieta Purniņam, bet trešā - Pētersonam. Līderis trasē pavadīja vienu stundu 41 minūti un 51 sekundi. Labāko sešiniekā vietas izpelnījās arī Rodžers Petaks ("ZZK"), Uldis Ālītis un biatlonists Aleksandrs Patrijuks (abi - "DTG - MySport").

Patrijuks kļuva par Latvijas amatieru čempionu, bet abas pārējās vietas uz goda pjedestāla šajā vērtējumā aizņēma Jānis Priževoits ("VW Komerctransports - Veloprofs.lv") un Gints Lūsis ("DTG - MySport").

Sievietēm pārliecinoši posmā uzvarēja un par Latvijas čempioni kļuva "ZZK" vienības sportiste Katrīna Jaunslaviete - Kipure. Viņas laiks distancē bija viena stunda 58 minūtes un 31 sekunde. Otro vietu ieņēma pērnā gada valsts čempione Lelde Ardava ("VW Komerctransports - Veloprofs.lv"), bet bronzas godalgu pēdējos metros izrāva Zane Ķelpe ("MTB Garkalne").

Kopvērtējumā pēc otrā posma vīru absolūtajā vērtējumā līdera kreklu pārņēmis Purniņš, kuram seko Pētersons un Petaks. Dāmām pirmā ir Jaunslaviete - Kipure, otrā Ardava, bet trešā - Vija Frīda.

"Lielbāta" Tautas braucienā dalībnieki veica 36 kilometru garu trasi. Pārliecinošu uzvaru vīru konkurencē izcīnīja pirmā posma uzvarētājs Ģirts Cirvelis no "Roadex" komandas. No Iecavas nākušais sportists trasē pavadīja vienu stundu 20 minūtes un 41 sekundi. Finišējot 42 sekundes pēc uzvarētāja, otro vietu ieguva Oskars Ārgalis ("Velohooligns - Ķeizari 1"), bet trešā vieta mājiniekam Arnim Taukačam ("3M Latvija").

Par Latvijas junioru čempionu kļuva strauji progresu piedzīvojušais "VW Komerctransports - Veloprofs.lv" braucējs Ronalds Rītiņš. Viņš finišēja pēc vienas stundas 22 minūtēm un 40 sekundēm. Otro vietu ieņēma Bruno Mārtiņš Binovskis ("DTG - MySport"), kuru no čempiona šķīra viena minūte un 11 sekundes. Tikmēr bronzas godalgu ieguva RRS/ MSĢ pārstāvis Kārlis Klismets.

Junioru meiteņu grupā čempiones titulu ieguva Carnikavas sporta centra pārstāve Renāte Rodionova, otrā vieta "ZZK" pārstāvei Evelīnai Ermanei Marčenko, bet trijnieku noslēdza "Livelo Zelta zeme"/RRS riteņbraucēja Lāsma Elza Vaivode. Absolūtajā dāmu vērtējumā pirmā Rodionova, otrā Marčenko, bet trešā - Beate Kovgere ("VW Komerctransports - Veloprofs.lv").

Komandu vērtējumā "Toyota Hybrid" distancē triumfēja "DTG - MySport", otrā vieta "VW Komerctransports - Veloprofs.lv", bet trešā "Dako Ziemeļvidzemei". "Lielbāta" Tautas distancē nepārspēti palika "Dako Ziemeļvidzeme", kam sekoja Valmieras velo vienība un "Velotreniņi.lv".

Tāpat Siguldā norisinājās arī nepilnus 20 kilometrus garais "Mammadaba" Veselības brauciens, kurā piedalījās arī jaunie riteņbraucēji. M14 grupā puišiem uzvarēja Bruno Brēde, kuram sekoja Kristers Celitāns un Rauls Ukins. Šajā pat vecumā meitenēm pirmā vieta pirmā vieta Amandai Reilijai Zariņai, otrā Ievai Kalniņai, bet trešā Paulai Parīcijai Tilko. Puišiem M12 grupā pirmais Rihards Lozbers, otrais Helvijs Kancers, trešais Alvils Pētersons. Divpadsmitgadīgo meiteņu kategorijā uzvarēja Kate Skujiņa, kurai sekoja Laura Klismete un Una Lagzdiņa.

Sestdien aizritēja arī "Maxima" bērnu braucieni, kuros piedalījās jaunie pedāļu minēji vecumā no trīs līdz desmit gadiem.

"Latvijas valsts mežu" MTB maratona trešais posms notiks 25.septembrī Talsos.

2019.gada sezonā prestižākajā "Toyota Hybrid" distancē pirmajos sešos posmos uzvaras laurus plūca Oskars Muižnieks, kurš ātri nodrošināja pirmo vietu kopvērtējumā un pēdējā etapa laikā piedalījās pasaules čempionātā, kamēr dāmām kopējā ieskaitē uzvarēja Lelde Ardava.

Iepriekš šīs sacensības bija pazīstamas kā SEB MTB maratons, tomēr, sākot ar pērno gadu, tās nes "Latvijas valsts mežu" vārdu.