Augstu rezultātu Austrālijā notiekošajā UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena "Herald Sun Tour" sestdien sasniedzis Latvijas čempions grupas braucienā Krists Neilands, kurš izcīnīja astoto vietu 218 kilometru garajā sacensību trešajā posmā ar finišu kalnā, ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs Toms Markss.

Izšķirošais posms cīņā par kopvērtējumu "Herald Sun Tour" dalībniekus sagaidīja sestdien. 218 kilometru garajā trešajā posmā riteņbraucēji startēja jūras līmenī, bet finišēja 1500 metru augstumā virs tā. Tapa skaidrs, ka distances laikā peletons pamazām sadalīsies mazākās grupās.

Distances pirmajā daļā izveidojās dienas atrāviens, kurā iesaistījās seši sportisti. Tomēr, tuvojoties kalnu ezeram, kura krastā atradās finišs, bēgļi tika panākti. 20 kilometrus pirms finiša solo izrāvienā devās 28 gadus vecais un vien 55 kilogramus smagais kolumbiešu riteņbraucējs ar 11 pro uzvarām bagāžā Estavens Čavess. "Mitchelton – Scott" komandu sesto sezonu pārstāvošais riteņbraucējs pakāpeniski spēja palielināt savu pārsvaru pār sekotājiem.

Tuvākajā sekotāju grupiņā atradās arī "Israel Cycling academy" Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands. Trenera Toma Flakša audzēknis kārtējo reizi apliecināja, ka arī kāpumiem bagātās distancēs ar viņu ir jārēķinās. Vienā grupā ar Kritu brauca arī viņa komandas biedrs un kalnu karaļa krekliņa turētājs pirms šī posma Natans Ērlss.

Čavesa pozīcijas līdz finišam sekotāji neapdraudēja. 2016. gada "Giro d Italia" kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs un "Vuelta Espana" daudzdienu velobrauciena trešās vietas ieguvējs finišēja lepnā vientulībā. Distancē viņš pavadīja 5 stundas 53 minūtes un 55 sekundes. Lielu panākumu sasniedza otrās vietas ieguvējs Aleksanders Evanss, kurš Čavesam zaudēja 42 sekundes.

Sekotāju grupa ar Neilandu tajā finišēja 1 minūti un 12 sekundes aiz uzvarētāja. Ātrākais tajā bija portugālis Rubens Gerreiro ("Trek – Segafredo"). Krists tikmēr finišēja astotajā vietā divas pozīcijas aiz sava komandas biedra Ērlsa.

Kopvērtējumā par līderi kļuvis Čavess, kurš par 32 sekundēm apsteidz savu komandas biedru Kameronu Maieru. Krists Neilands pacēlies no 32. uz respektablo 9. vietu. Līderim Latvijas čempions zaudē 2 minūtes un 2 sekundes, ieņemot visaugstāko pozīciju no savas vienības riteņbraucējiem.

Velobrauciens noslēgsies svētdien ar 152 kilometru garu distanci Kingleikas pilsētā.