Latvijas kalnu riteņbraucējs Rodžers Petaks finišēja 90. vietā pasaules čempionātā MTB XCO krosā junioriem, savukārt junioru meiteņu nobrauciena sacensību kvalifikācijā piektdien piekto labāko laikus sasniegusi Paula Žibasa, informē Latvijas Riteņbraukšanas feerācija.

Šveices pilsētā Lenzerheidē apgriezienus uzņēmis pasaules čempionāts kalnu riteņbraukšanā olimpiskā krosa un nobrauciena disciplīnās.

Pirmais no četriem Latvijas MTB sportistiem šajās sacensībās, trenera Vilmāra Tomsona audzēknis Rodžers Petaks ("ZZK") junioru puišu grupā starp 110 sportistiem ierindojās 90. vietā.

Juniori veica ievadapli un sešus pamatapļus. Katra pamatapļa garums sasniedza 4,2 kilometrus. Rodžers Petaks startēja ar 95. starta numuru, kas šaurajā Lenzerheides trasē ļoti apgrūtināja iespējas veikt ievērojamu kāpumu. Rodžers trasē atdeva visus spēkus un, būdams pirmā gada juniors, guva lielisku pieredzi. Sacensības mūsu sportistam beidzās divus apļus ātrāk nekā uzvarētājam. Ņemot vērā, ka līderi bija strauji pietuvojušies par apli, tiesneši lēma cēsinieku, tāpat kā vēl virkni sportistu, noņemt no trases ātrāk. Sacensību noslēgumā "ZZK" sportistam 90. vieta.

Uzvaru izcīnīja šveicietis Aleksanders Balmers, kurš trasē pavadīja 1 stundu, 13 minūtes un 45 sekundes. Otrā vieta vācietim Leonam Reinhardam Kaiseram, kurš Balmeram zaudēja vien divas sekundes. Labāko trijnieku noslēdza francūzis Matiass Azāro, kuru no uzvarētāja šķīra 1 minūte un 13 sekundes.

Kvalifikācijas sacensības piektdienas rītā aizvadījušas junioru grupas meitenes, starp 12 dalībniecēm bija arī latviete Paula Žibasa ("Sram Young Guns"). Kvalifikācijas sacensībās sportistes sadalīja secību kādā tās startēs svētdienas pamatsacensībām. Visātrāk tehniski sarežģīto nobraucienu veica austriete Valentina Holla, kuras rezultāts 3 minūtes un 59 sekundes. 12,3 sekundes viņai zaudēja un otro vietu ieguva norvēģiete Mille Jonseta. Tikmēr trijnieku noslēdza Anna Ņūvkira no ASV (+14 sek.).

Paula Žibasa kvalifikācijā sasniedza piekto labāko laiku, Hollai zaudējot 35 sekundes.