Preimanis uzvar SEB MTB Vietalvas etapā
Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON), Jeļizaveta Iļjina

Vairāk nekā 1500 braucēju svētdien vasarīgos laika apstākļos, ko papildināja neliels atsvaidzinošs lietus, startēja SEB MTB Maratona kalnu riteņbraukšanas seriāla Vietalvas posmā, kurā dalībnieku pulkā bija arī pazīstamais rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs un pasaules čempions motokrosā blakusvāģiem Kaspars Stupelis. "Toyota Hybrid" distancē savas pirmās uzvaras SEB MTB Maratona posmos šajā sezonā guva Matīss Preimanis un Katrīna Jaunslaviete.

"Toyota Hybrid" maratona un "Virši-A" Tautas distancē, kā arī "Mammadaba" Veselības braucienā starts un finišs bija viesmīlīgajā slēpošanas trasē "Mailes", bet pats slēpošanas aplis bija izveidots kā pašu mazāko dalībnieku sacensību vieta "Rasēns" Bērnu braucienos.

Prestižākajā "Toyota Hybrid" distancē 47,5 kilometrus visātrāk veica "Sportlife.lv" komandas braucējs Matīss Preimanis, kurš vēl pirms nedēļas pārstāvēja Latviju pasaules čempionātā. Preimanis no tuvākajiem konkurentiem aizbēga distances vidusdaļā, izmantojot savas priekšrocības trases tehniskajā posmā. Preimaņa pārsvars brīžiem pārsniedza minūtes robežu, un viņš "Maiļu" trases aplī finišu sasniedza vientulībā augsti paceltām rokām.

Tikmēr pārējās goda pjedestāla vietas sarežģītajā trasē izcīnīja "Rietumu Delfin" braucēji – SEB MTB pirmo divu posmu uzvarētājs Oļegs Sorokins un Māris Bogdanovičs. Labāko sešiniekā vēl iekļuva Oskars Muižnieks ("Sportlife.lv"), kurš pēc Vietalvas saglabā līdera krekliņu, kā arī pēc ilgāka laika Latvijā MTB sacensībās startējušais Andžs Flaksis ("Holowesko/Citadel") un Emīls Liepiņš ("Rietumu Delfin")..

"Toyota Hybrid" distancē sieviešu konkurencē pārtrūka Leldes Ardavas uzvaru sērija, jo pirmā šoreiz izrādījās Katrīna Jaunslaviete, kurai šī bija atgriešanās sacensībās pēc bērniņa piedzimšanas. Ardava finišēja otrā un saglabā līderes krekliņu pēc šī posma, bet trešā Vietalvā bija igauniete Janella Uibokande.

"Virši-A" distancē (38,2 km), kurā startēja vairāk nekā 1000 dalībnieku, uzvaras laurus plūca Gints Jakovels ("Volkswagen-Veloprofs.lv"), aiz sevis atstājot Reini Marksu ("Sportlife.lv") un Krišjāni Jansonu-Ratnieku ("Gandrs-Merida"). Kopvērtējumā "Virši-A" distancē vīriešiem līdera krekliņu savā īpašumā ieguvis Jakovels. "Virši-A" distancē sievietēm kārtējo reizi ātrākā bija Lāsma Ozola ("Patria-Bottecchia"), kura ar četrām uzvarām četros posmos ir pārliecinoša kopvērtējuma līdere.

SEB MTB Maratona jubilejas sezona līdz ar Vietalvas posmu ir pārsniegusi ekvatoru, jo aizvadīti četri no septiņiem posmiem. Pēc trīs nedēļām SEB MTB Maratona seriāls turpināsies Kuldīgā, bet 16. augustā kalnu riteņbraucējus uzņems cita Kurzemes pilsēta – Talsi. SEB MTB sezona noslēgsies 25. septembrī ar Ikšķiles posmu.

Tags

MTB Rietumu-Delfin Riteņbraukšana SEB MTB

Comment Form