'Rietumu – Delfin' pirms jaunās sezonas atjaunina sastāvu
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas vadošā kontinentālā riteņbraukšanas komanda "Rietumu – Delfin" trenera Toma Flakša vadībā uzsākusi gatavošanos jaunajai sezonai. Komandas sastāvu papildinājuši vairāki jaunie pašmāju riteņbraucēji, informē "Rietumu-Delfin".

"Rietumu - Delfin" ir vadošā un arī senākā kontinentālā šosejas riteņbraukšanas komanda Latvijā. Aizvadītajā sezonā vienībai izdevās pēc ilga pārtraukuma triumfēt Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā. Šo titulu izcīnīja Andris Vosekalns, kurš arī 2015. gadā būs viens no "Rietumu - Delfin" pamatsastāva sportistiem.

Otrā sezona pie "Rietumu - Delfin" stūres sporta direktora un vienlaikus trenera amatā būs jaunajam un perspektīvajam speciālistam Tomam Flaksim. Viņš nelielā intervijā "Rietumu-Delfin" preses dienestam stāsta par jaunākajām aktualitātēm komandā.

Pastāsti kā šobrīd norit treniņu process?

Treniņi notiek septiņas dienas nedēļā. Pirmdienās ir atslodzes dienas, tomēr arī tad tiek veikti treniņi, kuri uzlabo un paātrina atjaunošanos, līdz ar to varu teikt, ka puiši trenējas katru dienu. Novembra un decembra mēnesī attīstījām kardiovaskulāro, elpošanas un muskuļu-saišu sistēmu katru atsevišķi. Peldēšana, funkcionālie treniņi un braukšana ar ziemas velosipēdiem, bija galvenie līdzekļi mērķa sasniegšanai. Janvāra mēnesī tiek strādāts pie tā, lai visas sistēmas spētu vienlaicīgi kvalitatīvi realizēties braucot ar riteni. Liels uzsvars tiek likts uz starpmuskuļu koordināciju- darbojamies gan trekā, gan pie fiziskās sagatavotības trenera Kristapa Stroda.

Kā esi apmierināts ar sportistu rezultātiem un attieksmi treniņos?

Cenšos darīt visu, lai braucējs spētu realizēt savu potenciālu. Treniņu uzdevumu izpilde un apmeklējums parāda, ka šiem puišiem ar attieksmi un vēlmi kļūt labākiem viss ir kārtībā. Ja kādam nav šīs vēlmes, tad mēs nespējam sadarboties. Manuprāt, liela nozīme ir tam, ka katrs saprot kāpēc, kā un ko viņš to dara. Tad arī rezultāti neizpaliek.

Kuri no jaunajiem riteņbraucējiem pretendē uz vietu komandas sastāvā jaunajā sezonā?

Komandai uz treniņiem pievienojas Artūrs Beļēvičs, Aleksandrs Rubļevskis un Iļja Dorošenko no trenera Jāņa Krišlauka treniņu grupas, kā arī Valters Čakšs no Murjāņu sporta ģimnāzijas. Valteru ikdienā trenē Jānis Veide. Kārlis Jirgensons, kurš vēl atgūstas no traumas, tikai šobrīd sācis darboties kopā ar komandu. Ne visi no viņiem tiks iekļauti sastāvā jau šosezon, tomēr jebkuram būs iespēja sevi pierādīt. Ņemot vērā galveno komandas uzdevumu- attīstīt U23 vecuma braucējus - paturēsim redzeslokā arī tos, kuri regulāri nestartēs ar komandu un Latvijas U23 izlasi sacensībās.

Kad plānota pirmā ārzemju nometne, un uz ko tajā liksiet lielāko uzvaru?

Pirmā nometne plānojas no 4. februāra līdz pat marta beigām. Nometnē sākotnēji koncentrēsim darbu uz dažādu enerģijas ieguves sistēmu attīstīšanu, bet martā jau veiksim sacensībām specifisku treniņdarbu. Ceram sagatavošanos noslēgt ar daudzdienu sacensībām Portugālē.

"Rietumu - Delfin" komandā vismaz līdz jūnija beigām Latvijas karoga krāsu kreklā brauks Andris Vosekalns. Alūksnietis arī dalījās iespaidos par gatavošanos jaunajai sezonai un komandas mikroklimatu.

Kā gatavošanās jaunajai sezonai atšķiras no iepriekšējām?

Treniņu process ir mainījies no iepriekšējiem gadiem, tomēr arī šogad pieturamies pie daudzām lietām, ko veicām iepriekš. Tagad daudz lielāku uzmanību pievēršam vispusībai. Aizvadām treniņus Paņevežas velotrekā, slēpojam, peldam. Tāpat treniņi notiek arī svaru un sporta zālēs. Apmeklējam fiziskās sagatavotības treniņus pie Kristapa Stroda, kurš spēj komandu ļoti motivēt un nodarbības pie viņa ir ļoti interesantas. Vienmēr Kristaps piedāvā ko jaunu un noderīgu tieši mums. Kopā ar Emīlu Liepiņu arī apmeklējam hokeja nodarbības. Neiztrūkstoši braucam ar riteni garos treniņus. Piedalāmies "Veloserviss" balvas izcīņā. Daudz ar komandu strādā fizioterapeite Elīna Majore.

Kā vērtē komandas mikroklimatu un garu?

Komandas mikroklimats ir ļoti labs. Mūs vada treneris Toms Flaksis, bet paši braucēji ir ļoti motivēti un gatavi smagi strādāt, lai sezonā būtu pēc iespējas labāki rezultāti. Esam kā viena liela ģimene - viens par visiem - visi par vienu! Jaunos braucējus esam uzņēmuši ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. Daļa no viņiem ir iejutusies labāk, bet daļai vēl jāpierod pie pārmaiņām. Pieredzējušākie braucēji cenšas palīdzēt. Man ir priekš būt šajā komandā.

Ko vēlies paveikt jaunajā sezonā?

Jauno sezonu vēlos aizvadīt pēc iespējas labāk. Gribu gūt uzvaras sacensībās! Viens mērķis, ko atklāšu, man ir aizbraukt uz Eiropas spēlēm, kur vēlos gūt panākumus. Gribu, lai mūsu komanda labi startētu jaunajā sezonā un gūtu lielu gandarījumu

Cik Tev nozīmīgi būs startēt ar Latvijas čempiona kreklu?

Man tas ir ļoti nozīmīgi. Vēlos uzvarēt UCI kategorijas sacensības šajā kreklā. Gribu pierādīt, ka tas, kad uzvarēju Latvijas čempionātā, nebija nejauši. Vēlos būt krekla cienīgs.

  

Viens no jaunajiem sportistiem, kurš pretendē uz vietu "Rietumu - Delfin" sastāvā, ir Artūrs Beļēvičs. Rīdzinieks aizvadītajā sezonā bija Latvijas junioru izlases līderis un guva arī UCI punktus starptautiskās sacensībās. Artūrs dalījās iespaidos par iekļaušanos komandā.

Pastāsti kā esi iejuties komandas sastāvā?

Komandas sastāva esmu iejuties labi. Uzņēma ļoti labi un palīdz visur, kur nepieciešams. Pie treniņiem pašlaik pierast nav grūti, jo viņi ir ļoti līdzīgi kā bija pie trenera Krišlauka, pat varbūt nedaudz vieglāki. Īstais darbs sāksies tikai Februāri, tad arī būs grūtākais posms. Šeit ir speciālisti kuri paskaidro visa gada plānu, kā trenēties un sevi pareizi uzturēt. Toms specializējies uzturā spēj izskaidrot pareizu ēšanu, bet Elīna palīdz, ja ir kaut niecīga trauma.

Ko tu vēlies sasniegt Rietumu - Delfin komandas sastāvā nākamajā sezonā?
No junioriem esmu pārgājis uz U23 grupu. Sākumā man galvenais, ko vēlos paveikt, ir spēt nobraukt sacensības savas grupas līmeni. Vēlos darīt visu lai spētu palīdzēt komandai gūt uzvaras.

Tags

Rietumu-Delfin Riteņbraukšana UCI

Comment Form