Latvijas jaunais riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars piektdien Čehijā ieņēma 24.vietu Eiropas U-23 čempionāta individuālajā braucienā.

Par Vecā kontinenta čempionu tika kronēts itālis Edoardo Afīni, kurš 23 kilometru distanci veica 29 minūtēs un 26,5 sekundēs.

Tikmēr otro vietu izcīnīja slovēnis Izidors Panka, kurš čempionam zaudēja 25,7 sekundes, bet pie bronzas tika austrietis Markuss Vildbauers, kurš bija 31,7 sekundes lēnāks nekā Afīni.

Gavars uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 3,1 sekundi, kas viņam deva 24.vietu. Savukārt Kristers Ansons čempionam zaudēja divas minūtes un 48,9 sekundes, ierindodamies 35.pozīcijā 48 finišējušo sportistu konkurencē.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Eiropas junioru čempionāta individuālajā braucienā Latvijas jaunie riteņbraucēji Arvis Rendors un Alekss Jānis Ražinskis piektdien ieņēma attiecīgi 41. un 42.vietu 54 finišējušo dalībnieku konkurencē.

Jau ziņots, ka ceturtdien individuālo braucienu aizvadīja arī juniores, 27.vietu ieņemot Danielai Leitānei, bet 36.pozīcijā ierindojoties Līnai Svarinskai.

Eiropas čempionātā sestdien un svētdien notiks grupas braucieni.

Kopumā Eiropas junioru un U-23 čempionātā šosejas riteņbraukšanā startē 16 Latvijas sportisti. Vēl pirms pieciem gadiem šo vecuma grupu kontinenta meistarsacīkstēs Toms Skujiņš izcīnīja bronzas medaļu grupas braucienā, kamēr Andžs Flaksis bija piektais individuālajā braucienā. Abi panākumi tika sasniegti U-23 vecuma grupā.