Kazahstānas pilsētā Almatī aizvadīts piektais UCI 1. kategorijas velobrauciens "Tour of Almaty", kas šajā gadā norisinājās divos posmos. Kopvērtējumā 22. vietu ieguva "Rietumu banka – Rīga" komandas Latvijas riteņbraucējs Viesturs Lukševics, savukārt Māris Bogdanovičs sevi sekmīgi apliecināja pirmā posma starpfinišos, informēja komanda.

Aizvadītās nedēļas nogalē Kazahstānas kalnu pilsētā Almatī tika aizvadīts piektais UCI kategorijas velobrauciens "Tour of Almaty" (UCI 2.1 kategorija). Šajā gadā sacensību dalībniekus sagaidīja divi posmi kāpumiem bagātā apvidū. Dalībnieku vidū bija pasaules tūres vienība "Astana", vairākas profesionālās kontinentālās un kontinentālās vienības, kā arī nacionālās komandas. Jāizceļ olimpiskā sudraba medaļnieka grupas braucienā Jakoba Fūglsanga un labākā kazahu riteņbraucēja Alekseja Lutsenko dalība (abi "Astana").

Latvijas Nacionālo komandu sacensībās pārstāvēja "Rietumu banka – Rīga" riteņbraucēji – Māris Bogdanovičs, Viesturs Lukševics, Ēriks Toms Gavars un Uldis Ālītis. Tāpat komandas sastāvā bija šī gada Latvijas elites vicečempions grupas braucienā Kaspars Serģis no "Alpha Baltic/ Maratoni.lv" vienības.

Pirmajā posmā sevi lieliski starpfinišos apliecināja dobelnieks Māris Bogdanovičs, kurš tika pie pieciem punktiem labākā sprintera vērtējumā. 171.2 kilometru garajā distancē ar virkni dažāda garuma kāpumiem nepārspēts palika Lutsenko. Pēdējo trīs gadu kopvērtējuma uzvarētājam izdevās tikt pie solo triumfa. Trasē šī gada pasaules čempionāta grupas braucienā devīto vietu izcīnījušais Lutsenko pavadīja 3 stundas 49 minūtes un 46 sekundes. Otro vietu ieguva Gata Smukuļa un Emīla Liepiņa komandas biedrs no "Delko Maresille Provence KTM" vienības Remijs Di Gregorio, kurš mājiniekam zaudēja 19 sekundes.

No Latvijas riteņbraucējiem lielajā peletonā, kas finišēja 1 minūti un 5 sekundes aiz uzvarētāju, atradās trīs sportisti. 21. vieta Mārim Bogdanovičam, kurš pateicoties bonusa sekundēm, kopvērtējumā bija septītais. 25. vietā finišēja Viesturs Lukševics, bet Ērikam Tomam Gavaram 40. pozīcija. Uldis Ālītis un Kaspars Serģis finišēja sekotāju grupās, ieņemot attiecīgi 94. un 95. vietu.

Svētdien tika aizvadīts velobrauciena otrais posms, kurā 106 sacensības turpinošie dalībnieki aizvadīja 160,5 kilometru garu distanci ar izteiktu kāpumu distances beigu daļā. 12 kilometru garā kalna augstākajā punktā braucēji atradās vairāk nekā 1700 metru augstumā virs jūras līmeņa. Vissekmīgāk no latviešiem smagajā kalnā sevi apliecināja Viesturs Lukševics, kurš finišēja 22. vietā, 3 minūtes aiz uzvarētāja Jakoba Fūglsanga. 53. pozīcijā finišēja Ēriks Toms Gavars (+00:07:56), 69. Uldis Ālītis (+00:12:34), 85. Māris Bogdanovičs (+00:17:00), kamēr Kaspars Serģis bija spiests izstāties.

Kopvērtējumā uzvaru ceturto gadu pēc kārtas izcīnīja Aleksejs Lutsenko, kurš par 55 sekundēm apsteidza Remiju Di Gregorio. Trešā vieta Rio spēļu vicečempionam Fūglsangam (+00:01:04). No latviešiem kopvērtējumā visaugstāk tika un trīs UCI punktus ieguva kuldīdznieks Viesturs Lukševics, kuram 22. pozīcija (+00:04:14).